Cyklistika

Van Aert se po pádu na Tour de France vrátil k závodům

Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Wout van Aert se více než pět měsíců po těžkém pádu na Tour de France postavil poprvé na start závodu. Pětadvacetiletý Belgičan absolvoval páteční Azencross v Loenhoutu a obsadil páté místo.

celý článek
Silniční cyklistika

ASO připravuje závod Okolo Saúdské Arábie

Další totalitní země bude mít svůj velký cyklistický závod. Společnost ASO, pořadatel Tour de France, připravuje nový závod Okolo Saúdské Arábie. První ročník závodu Okolo Saúdské Arábie by se měl jet od 4. února do 8. února a bude předcházet zavedenému závodu Okolo Ománu. Společnost ASO má v Saúdské Arábii velké obchodní zájmy, na Arabský poloostrov přesunuje také Rallye Dakar.

celý článek

Silniční závod na Evropských hrách v Minsku v režii Italů

Silniční závody druhých Evropských her jsou minulostí. Na jejich start se postavilo celkem sedm českých závodníků. V ženské kategorii reprezentovaly ČR Nikola Nosková a Jarmila Machačová, v mužích pak borci kontinentální stáje Elkov Author František Sisr, Jan Bárta, Dominik Neuman, Petr Hampl a Jakub Otruba. Slovensko reprezentovalo pět borců kontinentálního týmu Dukla Banská Bystrica. Evropské hry nahradily Mistrovství Evropy a vítěz či vítězka závodu se stali mistry starého kontinentu.

celý článek

Nibali míří do Treku – Segafredo

Hvězdný italský cyklista Vincenzo Nibali bude od nové sezony závodit v barvách stáje Trek-Segafredo. Jeden z nejlepších jezdců posledních let, naposledy v dresu Nahrainu Merida obsadil v neděli celkové druhé místo na Giru d'Italia. Spekulace o přestupu potvrdil majitel kávové společnosti Segafredo Massimo Zanetti. Čtyřiatřicetiletý Nibali, přezdívaný „Žralok z Mesiny“, je jedním ze sedmi cyklistů, kteří dokázali vyhrát všechny tři Grand Tour - v roce 2014 vybojoval titul na Tour de France, na Giru triumfoval v letech 2013 a 2016 a před devíti lety dobyl i Vueltu.

celý článek

Černý kůň Giro d´Italia? Italská prokontinentální stáj

Italský profesionální prokontinentální tým Androni Giocattoli - Sidermec prožívá skvělou sezónu. Celek legendárního manažera Gianniho Savia je černým koněm nadcházejícího Giro d´Italia, což ostatně ukázal i při úvodní časovce, kdy jeho závodníci byli nejlepší v konkurenci týmů, které nejsou v první divizi WorldTour. Jezdci v červených dresech budou útočit na etapy a trikoty.

celý článek

Preview Českého poháru v silniční cyklistice: Raková u Rokycan

Ve středu 8. května startuje ve 12 hodin v Rakové u Rokycan Škoda cup - Český pohár v silniční cyklistice. Trofej Rokycan se vrací na legendární okruh, na kterém se závodilo naposled v roce 2016, a také v mnoha ročnících z bohaté historie tohoto závodu. Závodí se na 11 km dlouhém okruhu Raková - Rokycany – Veselá – Raková a závodníci ujedou celkem 165 km.

celý článek

STADIÓN překvapen: Bol vítězem, mistr světa zraněn

Nizozemský sprinter Cees Bol (Sunweb) vyhrál jednorázový závod Nokere Koerse na 196 kilometrů v Belgii. Ve spurtu po dlažbě porazil Pascala Ackermanna (BORA-hansgrohe) a Jaspera Philipsena (UAE Emirates). Pro Bola je to první profesionální vítězství a pro tým Sunweb první vítězství v sezoně.

celý článek

TÉMA STADIÓNU: Cyklistická Slavia

Cyklistická Slavia pod vedením Karla Kopra představila své plány do roku 2019. Nejprve jsme si ale povídali o počátcích cyklistiky ve Slavii, je to předlouhá historie. Karel Kopr: „Cyklistický klub byl založen 2. listopadu 1892 jako samostatný sportovní odbor Literárního a řečnického spolku Slavia, jehož valná hromada se ten den uskutečnila. U zrodu klubu stáli mj. studenti medicíny, kteří již delší dobu koketovali s myšlenkou založit cyklistický klub. Rozhodli se vytvořit nikoli samostatný cyklistický klub, ale cyklistický odbor v rámci Literárního a řečnického spolku Slavia."

celý článek

Nový dopingový skandál

Už dva rakouští cyklisté se přiznali k dopingu.Policejní operace Aderlass, která rozkrývá doping ve sportu (v Rakousku je doping trestným činem), už kromě lyžařů zasáhla i cyklisty Stefana Denifla a Georga Preidlera. A další můžou následovat.

celý článek

Profesionálové na Sicílii

Italská společnost RCS sport, která je pořadatelem Giro d´Italia, oznámila vznik nového etapového závod konaného na ostrově Sicílie. Krátký etapový závod by se měl konat už v dubnu tohoto roku. O novém, čtyřdenním etapovém závodě konaném na Sicílii se mluví už od přelomu roku, ale podařilo se dosáhnout dohody s Mezinárodní cyklistickou unií a Kolem Sicílie se pojede už letos v dubnu, ačkoliv první ročník se očekával až v roce 2020.

celý článek

Sagan vyhrál 3. etapu

Průběžné vedení si s jednosekundovým náskokem udržel Novozélanďan Patrick Bevin, jenž po středečním vítězství dojel pátý.Cyklisté absolvovali na sedmi okruzích kolem Adelaide náročných 146,2 kilometru poté, co si většina týmů odhlasovala, že etapa navzdory vedrům v jižní Austrálii nebude zkrácena. Bývalý mistr světa Sagan se nejlépe vypořádal s technickým závěrem a těsně porazil Španěla Luise Leóna Sáncheze. Třetí skončil loňský celkový vítěz Daryl Impey z JAR.

celý článek

Český král nepojede Giro

Jedním z jeho vrcholů bylo šesté místo na světovém šampionátu v rakouském Innsbrucku, nejlepší výsledek v silničním závodě mistrovství světa v historii samostatné České republiky. V Praze byl vyhlášen králem české cyklistiky 2018.

celý článek

Bardet lídrem na Tour de France

Celek Ag2R La Mondiale představil i novou posilu, kterou je finský vrchař Jaakko Hänninen, bronzový závodník z Mistrovství světa v kategorii U23. Ag2R La Mondiale nastoupí do nové sezóny s 27 závodníky, Jaakko Hänninen se k týmu připojí až od srpna 2019 a zatím bude sbírat zkušenosti na menších závodech.

celý článek

Tajemný čínský celek nebo kachna

První velký tým s čínskou licencí a sponzorem prý řídí Brian Smith (bývalý šéf Jihoafrické stáje Dimension Data) a Shane Sutton (bývalý trenér britského národního týmu a týmu Sky).

celý článek

Exkluzivně pro STADION: Rozmar mistra světa v cyklistice, nepojede Tour de France

Sezona silniční cyklistiky už dávno skončila, v Japonsku nastal čas slavnostních kritérií a i tam, paradoxně i tam vítězí /španělský cyklistický veterán“ Alejandro Valverde z Movistaru. Osmatřicetiletý mistr světa dál hledá nové výzvy. „Vyhrávám víc a jednodušeji než dřív,“ říká Valverde. Jezdit chce ještě minimálně ještě dvě sezony a v duhovém dresu mistra světa chce zkusit i „kostkové“ Flandry.