Cyklokros

Překvapení: Emil Hekele si ve 42 letech dojel pro první cyklokrosový titul

Mistrem republiky v cyklokrosu se stal ve 42 letech poprvé v kariéře Emil Hekele. V Jičíně vyhrál senzačně před teprve devatenáctiletým Tomášem Kopeckým a hlavním favoritem Michaelem Borošem, který obhajoval loňské vítězství a usiloval o čtvrtý titul za sebou.

Hekele, který dosud nikdy nezískal na domácím šampionátu medaili, zaútočil na trati v lesoparku Čeřovka tři kola před cílem. Pro zlato si nakonec dojel s pohodlným náskokem 35 sekund.

"Hodně jsem si věřil. Je to zadostiučinění za to celoživotní dílo, které od malička podstupuji. Moje rodina to má se mnou těžké. Jsem furt na kole, po práci," řekl Emil Hekele po závodě