Dráhová cyklistika

Bývalý dráhařský mistr světa strávil v Thajsku čtyři noci ve vězení

Bývalý mistr světa a olympijský medailista v dráhové cyklistice Marc Ryan strávil čtyři noci v thajském vězení. Sedmatřicetiletý Novozélanďan byl zatčen kvůli tomu, že pracoval v Bangkoku jako trenér ve sportovním centru bez pracovního povolení.

celý článek
Dráhová cyklistika

GP Prostějova – Memoriál Otmara Malečka

Prostějovský velodrom se v příštím týdnu stane centrem mezinárodní dráhové cyklistiky. Na jubilejní dvacátý ročník Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka se opět chystají největší hvězdy dráhové cyklistiky a chybět nebudou ani domácí medailisté z mistrovství Evropy. Memoriál je tradičně zařazen do kalendáře UCI jako závod kategorie CL1, divákům se tak v pátek 30. srpna a v sobotu 31. srpna opět představí olympionici, mistři Evropy i světa. Na programu jsou jak vytrvalostní, tak sprinterské disciplíny, ty nejzajímavější souboje budou oba dva dny probíhat od 16:30.

celý článek
Dráhová cyklistika

Grand Prix České republiky v Prostějově: Plno hvězd!

Na událost zařazenou do kalendáře UCI jako závod kategorie CL2 zamíří závodníci z patnácti zemí. Grand Prix nabídne ve dvoudenním programu jak vytrvalecké, tak sprinterské disciplíny a v obou případech se na start postaví jedni z nejlepších dráhařů světa. Ve startovní listině figurují například Bělorus Karaliok Yauheni, mistr světa ve scratchi, ukrajinský mistr Evropy ve stejné disciplíně Roman Gladysh a samozřejmě také hvězda týmu TUFO-PARDUS Prostějov Wojciech Pszczolarski, trojnásobný mistr Evropy v bodovačce a bronzový z mistrovství světa.

celý článek
Dráhová cyklistika

Padl nový světový rekord v cyklistické hodinovce

Victor Campenaerts je novým světovým rekordmanem v hodinovce. Na velodromu v mexickém Aguascalientes ujel cyklista stáje Lotto Soudal za hodinu 55,089 km a dosavadní maximum, které držel z roku 2015 Bradley Wiggins, vylepšil přesně o 563 metrů.

celý článek
advert
advert