Silniční cyklistika

Silniční závod na Evropských hrách v Minsku v režii Italů

Silniční závody druhých Evropských her jsou minulostí. Na jejich start se postavilo celkem sedm českých závodníků. V ženské kategorii reprezentovaly ČR Nikola Nosková a Jarmila Machačová, v mužích pak borci kontinentální stáje Elkov Author František Sisr, Jan Bárta, Dominik Neuman, Petr Hampl a Jakub Otruba. Slovensko reprezentovalo pět borců kontinentálního týmu Dukla Banská Bystrica. Evropské hry nahradily Mistrovství Evropy a vítěz či vítězka závodu se stali mistry starého kontinentu.

celý článek

Nibali míří do Treku – Segafredo

Hvězdný italský cyklista Vincenzo Nibali bude od nové sezony závodit v barvách stáje Trek-Segafredo. Jeden z nejlepších jezdců posledních let, naposledy v dresu Nahrainu Merida obsadil v neděli celkové druhé místo na Giru d'Italia. Spekulace o přestupu potvrdil majitel kávové společnosti Segafredo Massimo Zanetti. Čtyřiatřicetiletý Nibali, přezdívaný „Žralok z Mesiny“, je jedním ze sedmi cyklistů, kteří dokázali vyhrát všechny tři Grand Tour - v roce 2014 vybojoval titul na Tour de France, na Giru triumfoval v letech 2013 a 2016 a před devíti lety dobyl i Vueltu.

celý článek

Černý kůň Giro d´Italia? Italská prokontinentální stáj

Italský profesionální prokontinentální tým Androni Giocattoli - Sidermec prožívá skvělou sezónu. Celek legendárního manažera Gianniho Savia je černým koněm nadcházejícího Giro d´Italia, což ostatně ukázal i při úvodní časovce, kdy jeho závodníci byli nejlepší v konkurenci týmů, které nejsou v první divizi WorldTour. Jezdci v červených dresech budou útočit na etapy a trikoty.

celý článek

Preview Českého poháru v silniční cyklistice: Raková u Rokycan

Ve středu 8. května startuje ve 12 hodin v Rakové u Rokycan Škoda cup - Český pohár v silniční cyklistice. Trofej Rokycan se vrací na legendární okruh, na kterém se závodilo naposled v roce 2016, a také v mnoha ročnících z bohaté historie tohoto závodu. Závodí se na 11 km dlouhém okruhu Raková - Rokycany – Veselá – Raková a závodníci ujedou celkem 165 km.

celý článek

STADIÓN překvapen: Bol vítězem, mistr světa zraněn

Nizozemský sprinter Cees Bol (Sunweb) vyhrál jednorázový závod Nokere Koerse na 196 kilometrů v Belgii. Ve spurtu po dlažbě porazil Pascala Ackermanna (BORA-hansgrohe) a Jaspera Philipsena (UAE Emirates). Pro Bola je to první profesionální vítězství a pro tým Sunweb první vítězství v sezoně.