Silniční cyklistika

Černý kůň Giro d´Italia? Italská prokontinentální stáj

Italský profesionální prokontinentální tým Androni Giocattoli - Sidermec prožívá skvělou sezónu. Celek legendárního manažera Gianniho Savia je černým koněm nadcházejícího Giro d´Italia, což ostatně ukázal i při úvodní časovce, kdy jeho závodníci byli nejlepší v konkurenci týmů, které nejsou v první divizi WorldTour. Jezdci v červených dresech budou útočit na etapy a trikoty.

celý článek

Preview Českého poháru v silniční cyklistice: Raková u Rokycan

Ve středu 8. května startuje ve 12 hodin v Rakové u Rokycan Škoda cup - Český pohár v silniční cyklistice. Trofej Rokycan se vrací na legendární okruh, na kterém se závodilo naposled v roce 2016, a také v mnoha ročnících z bohaté historie tohoto závodu. Závodí se na 11 km dlouhém okruhu Raková - Rokycany – Veselá – Raková a závodníci ujedou celkem 165 km.

celý článek

STADIÓN překvapen: Bol vítězem, mistr světa zraněn

Nizozemský sprinter Cees Bol (Sunweb) vyhrál jednorázový závod Nokere Koerse na 196 kilometrů v Belgii. Ve spurtu po dlažbě porazil Pascala Ackermanna (BORA-hansgrohe) a Jaspera Philipsena (UAE Emirates). Pro Bola je to první profesionální vítězství a pro tým Sunweb první vítězství v sezoně.

celý článek

TÉMA STADIÓNU: Cyklistická Slavia

Cyklistická Slavia pod vedením Karla Kopra představila své plány do roku 2019. Nejprve jsme si ale povídali o počátcích cyklistiky ve Slavii, je to předlouhá historie. Karel Kopr: „Cyklistický klub byl založen 2. listopadu 1892 jako samostatný sportovní odbor Literárního a řečnického spolku Slavia, jehož valná hromada se ten den uskutečnila. U zrodu klubu stáli mj. studenti medicíny, kteří již delší dobu koketovali s myšlenkou založit cyklistický klub. Rozhodli se vytvořit nikoli samostatný cyklistický klub, ale cyklistický odbor v rámci Literárního a řečnického spolku Slavia."