Cyklistika

V kanadském Mont Sainte Anne startuje MS bikerů

V kanadském horském středisku Mont Sainte Anne bude středečním závodem štafet zahájeno mistrovství světa horských kol v olympijském cross country, sjezdu a nové disciplíně - E-Bike. Český národní tým už je v kompletní sestavě v dějišti šampionátu. Na startu bude patnáct závodníků v olympijském cross country a také trojice sjezdařů.

celý článek
Dráhová cyklistika

GP Prostějova – Memoriál Otmara Malečka

Prostějovský velodrom se v příštím týdnu stane centrem mezinárodní dráhové cyklistiky. Na jubilejní dvacátý ročník Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka se opět chystají největší hvězdy dráhové cyklistiky a chybět nebudou ani domácí medailisté z mistrovství Evropy. Memoriál je tradičně zařazen do kalendáře UCI jako závod kategorie CL1, divákům se tak v pátek 30. srpna a v sobotu 31. srpna opět představí olympionici, mistři Evropy i světa. Na programu jsou jak vytrvalostní, tak sprinterské disciplíny, ty nejzajímavější souboje budou oba dva dny probíhat od 16:30.

celý článek
Silniční cyklistika

Francie pláče: Pinot vzdal a rozplakal se, etapa se zastavila a Alaphilippe asi přišel o žlutý dres

Tour de France předčasně opustil jeden z favoritů na přední umístění, ne – li celkové vítězství. Domácí závodník Thibaut Pinot (Groupama – FDJ), který před začátkem dnešní 19. etapy figuroval na 5. příčce v celkovém pořadí, předčasně odstoupil kvůli zranění kolene na čtyřicátém kilometru etapy. Nastoupil do auta sportovního ředitele francouzské WorldTour stáje Groupama – FDJ, po nespěšném pokusu o ošetření lékařkou závodu. Pinot slzel,

celý článek
Cyklistika

Hořký start Čechů na ME MTB v Brně: Diskvalifikace ve štafetách

Český tým byl v úvodním závodě ME MTB v Brně diskvalifikován, titul mají Švýcaři.Byť byla česká pětka jedním z adeptů na medaili v zahajovacím závodě mistrovství Evropy v Brně, tak své ambice nepotvrdila. Už na prvním úseku přijel Matěj Průdek sedmnáctý z osmnácti startujících celků, a jak sám vystihnul - černý jako hornik.

celý článek
Silniční cyklistika

Bojovala o život ve spárech psychopata

Noční můra ožila, scénář jako z hororu! Hodiny hrůzy, ponížení, bolesti a obav o holý život prožila známá profesionální cyklistka a triatlonistka Nathalie Birliová. Psychicky narušený muž mladou Rakušanku při cyklistickém tréninku nejprve vozem srazil, pak zbil, svázal a unesl do svého domu, kde jí vyhrožoval zabitím, píše na svém serveru deník Österreich. Horor pro sedmadvacetiletou závodnici, která se po porodu znovu vrací na sportovní dráhu, začal v úterních odpoledních hodinách, kdy kolem 16:30 vyrazila na cyklistický trénink v okolí svého domu ve Štýrsku. Když se však dlouho nevracela, zalarmoval její partner kolem 21:00 policii, která ihned rozjela rozsáhlou pátrací akci.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert