Silniční cyklistika

Francie pláče: Pinot vzdal a rozplakal se, etapa se zastavila a Alaphilippe asi přišel o žlutý dres

Tour de France předčasně opustil jeden z favoritů na přední umístění, ne – li celkové vítězství. Domácí závodník Thibaut Pinot (Groupama – FDJ), který před začátkem dnešní 19. etapy figuroval na 5. příčce v celkovém pořadí, předčasně odstoupil kvůli zranění kolene na čtyřicátém kilometru etapy. Nastoupil do auta sportovního ředitele francouzské WorldTour stáje Groupama – FDJ, po nespěšném pokusu o ošetření lékařkou závodu. Pinot slzel,

celý článek
Cyklistika

Hořký start Čechů na ME MTB v Brně: Diskvalifikace ve štafetách

Český tým byl v úvodním závodě ME MTB v Brně diskvalifikován, titul mají Švýcaři.Byť byla česká pětka jedním z adeptů na medaili v zahajovacím závodě mistrovství Evropy v Brně, tak své ambice nepotvrdila. Už na prvním úseku přijel Matěj Průdek sedmnáctý z osmnácti startujících celků, a jak sám vystihnul - černý jako hornik.

celý článek
Silniční cyklistika

Bojovala o život ve spárech psychopata

Noční můra ožila, scénář jako z hororu! Hodiny hrůzy, ponížení, bolesti a obav o holý život prožila známá profesionální cyklistka a triatlonistka Nathalie Birliová. Psychicky narušený muž mladou Rakušanku při cyklistickém tréninku nejprve vozem srazil, pak zbil, svázal a unesl do svého domu, kde jí vyhrožoval zabitím, píše na svém serveru deník Österreich. Horor pro sedmadvacetiletou závodnici, která se po porodu znovu vrací na sportovní dráhu, začal v úterních odpoledních hodinách, kdy kolem 16:30 vyrazila na cyklistický trénink v okolí svého domu ve Štýrsku. Když se však dlouho nevracela, zalarmoval její partner kolem 21:00 policii, která ihned rozjela rozsáhlou pátrací akci.

celý článek
Silniční cyklistika

Tour de France: Hříšníci se brání

Nepomohlo ani video, které spolu natočili. „Bojovali jsme před posledním stoupáním, měli jsme za sebou pět hodin na slunci, v pětatřicetistupňovém vedru. Měli jsme toho plné zuby,“ líčil Martin ve společném videorozhovoru pro magazín Velon. „A pak se to stalo, můžete to vidět na záběrech. Moc mě mrzí, co se stalo. Cítím se teď strašně, ale bylo to v zápalu boje, a to se prostě někdy ve sportu stane. Chci se omluvit Lukeovi, týmu Ineos i celému cyklistickému světu,“ kál se vynikající německý časovkám Tony Martin (Jumbo – Visma).

celý článek
Silniční cyklistika

Jury vyloučila domestiky Jumba a Ineosu z Tour de France

K přísnému trestu stačila drobná strkanice v jinak pro peloton "odpočinkové" 17. etapě. Brit Luke Rowe a bývalý mistr světa v časovce Tony Martin z Německa byli kvůli vzájemnému sporu během závodu vyloučeni z Tour de France. Oba navíc dostali pokutu 1000 švýcarských franků (asi 23 tisíc korun). Několik hodin po dojezdu 17. etapy o tom rozhodla jury. Velká nepříjemnost pro stáje Ineos i Jumbo-Visma před klíčovými etapami.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert