Silniční cyklistika

Slovinec Tadej Pogačar je už nyní velkým favoritem Tour de France

Nadvláda mladých závodníků pokračuje. Belgičan Remco Evenepoel slavil vítězství na Vuelta a San Juan v Argentině a Slovinec Tadej Pogačar na ještě mnohem prestižnějším závodě Kolem Valencie. Slovinec už teď patří k velkým favoritům letošní Tour de France.

celý článek

Osmatřicetiletý venezuelský cyklista chce jet znovu na Grand Tour

José Rujano, třetí muž z Gira 2005, který v dresu venezuelské reprezentace startuje na právě probíhajícím San Juanu, by se rád vrátil znovu na Grand Tour, přestože mu bude příští měsíc už 38 let. Zda jde o nesplnitelný sen, nebo o reálnou možnost, zjistíme už za pár dnů, kdy 5. etapa argentinského závodu končí na Alto Colorado v nadmořské výšce 2624 metrů a je určena především pro vrchaře specialisty, jímž Rujano vždy byl (162 cm, 48 kg).

celý článek

Cameron Meyer mistrem Austrálie

Cameron Meyer (Mitchelton - Scott) získal australský titul v silničním závodě. V Buninyongu porazil Lucase Hamiltona (Mitchelton - Scott) a Marcuse Culeyho.

celý článek
Cyklokros

Překvapení: Emil Hekele si ve 42 letech dojel pro první cyklokrosový titul

Mistrem republiky v cyklokrosu se stal ve 42 letech poprvé v kariéře Emil Hekele. V Jičíně vyhrál senzačně před teprve devatenáctiletým Tomášem Kopeckým a hlavním favoritem Michaelem Borošem, který obhajoval loňské vítězství a usiloval o čtvrtý titul za sebou.

celý článek

Strážci parku drsně napadli závodníka stáje NTT (Dimension Data)

Konflikt se strážci národního parku u Kapského Města v Jihoafrické republice, do kterého se vydal na tréninkovou jízdu, skončil pro jihoafrického cyklistu Nicholase Dlaminiho zlomeninou ruky. Podle vedení parku si kolega Romana Kreuzigera z týmu NTT (loni Dimension Data) způsobil zranění sám, když se bránil zadržení.