Cyklistika

Všestranný Mathieu van der Poel vyhrál Světový pohár i mezi bikery

Německý Albstadt je dějištěm podniku Světového poháru v cross contry na horských kolech. Na programu byla již loňská novinka - short track. Zvítězil (kdo jiný?) – vítěz Světového poháru v cyklokrosu, Mistr světa v cyklokrosu a také vítěz dvou silničních jednorázových jarních klaik - závodů Dwors Door Vlaanderen a také WorldTour klasiky Amstel Gild Race – Nizozemec Mathieu van der Poel. V mužské kategorii svoji komplexnost a všestrannost ukázal Mathieu van der Poel. Český biker původem z Rokycan Ondřej Cink za ním zaostal o deset sekund a skončil jedenáctý.

celý článek
Cyklistika

Olympijský medailista Jaroslav Kulhavý třetí ve Slovenském poháru XCO

Jaroslav Kulhavý dal o víkendu přednost Slovenskému poháru XCO před tím českým v Peci pod Sněžkou. "Závod je to také kategorie C1 a pro mě je z Beskyd podstatně blíž," nechal se slyšet Jára Kulhavý (Jaroslav Kulhavý Cycling) a také přiznal, že potřebuje co nejvíce UCI bodů. "Hodně jsem se v žebříčku propadl, což není před svěťákama moc dobrý," doplnil šestašedesátý muž pořadí UCI. Ze závodu v Drozdove si jich nakonec odvezl 30 za třetí místo.

celý článek
Silniční cyklistika

Peter Sagan vyhrál úvodní etapu KOLEM KALIFORNIE

Peter Sagan jezdí na amerických březích Pacifiku dobře a rád. Ve spurtu vyhrál úvodní etapu závodu Kolem Kalifornie a po čtyřech měsících se dočkal druhého triumfu v sezoně. Český cyklista Zdeněk Štybar po jarních klasikách a delším volnu dojel v hlavním balíku se ztrátou čtyř sekund na 59. místě.

celý článek
Silniční cyklistika

Černý kůň Giro d´Italia? Italská prokontinentální stáj

Italský profesionální prokontinentální tým Androni Giocattoli - Sidermec prožívá skvělou sezónu. Celek legendárního manažera Gianniho Savia je černým koněm nadcházejícího Giro d´Italia, což ostatně ukázal i při úvodní časovce, kdy jeho závodníci byli nejlepší v konkurenci týmů, které nejsou v první divizi WorldTour. Jezdci v červených dresech budou útočit na etapy a trikoty.

celý článek
Cyklistika

Světový pohár cross country v Nověm Městě na Moravě: Vrchol pro české bikery!

Závod horských kol v Novém Městě na Moravě nebude chybět v kalendáři Světového poháru ani letos. Ve srovnání s loňskem však trať dozná několika změn. Pořadatelé ji zkrátili o 300 metrů a v zájmu atraktivity přidali mimo jiné klopené zatáčky a skoky. Informoval o tom šéf pořadatelského týmu Petr Vaněk. SP v Novém Městě se uskuteční od 24. do 26. května.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert