photo
Silniční cyklistika

STADIÓN překvapen: Bol vítězem, mistr světa zraněn

Nizozemský sprinter Cees Bol (Sunweb) vyhrál jednorázový závod Nokere Koerse na 196 kilometrů v Belgii. Ve spurtu po dlažbě porazil Pascala Ackermanna (BORA-hansgrohe) a Jaspera Philipsena (UAE Emirates). Pro Bola je to první profesionální vítězství a pro tým Sunweb první vítězství v sezoně.

celý článek
photo
Silniční cyklistika

STADIÓN se ptá: Proč jeden cyklistický tým drtí konkurenci?

Profesionální tým Patricka Lefevera Deceuninck-QuickStep je úkazem z jiné planety. Každý rok jeho řady opustí několik silných opor, ale každý další rok je znovu stejně dobrý, ne-li ještě lepší. Dokonce vás napadne, že to Zdeněk Štybar nemá vůbec snadné. V kterémkoli jiném týmu by byl hlavní klasikářskou oporou, v belgické stáji je však „pouze“ jedním z mnoha adeptů na vítězství.

celý článek
photo
Silniční cyklistika

STADIÓN se pohoršuje: Hřebec italské cyklistiky mlátil manželku

Legendární cyklista a idol všech žen z 90. let Mario Cipollini míří k soudu. Podle italských médií ho jeho bývalá manželka obvinila z napadení a vyhrožování smrtí. Aby toho nebylo málo, tak Cipolliniho exmanželka Sabrina Landucci je sestrou bývalého fotbalisty Marca Landucciho, který teď legendárnímu cyklistovi nemůže přijít na jméno.

celý článek
photo
Silniční cyklistika

STADIÓN neuvěřitelně: Tour de France začne v Dánsku

Tour de France v roce 2021 začne v Dánsku! Oficiálně to potvrdili pořadatelé. Grand Départ „Starou cyklistickou dámu“ přivítá za dva roky Kodaň. V Dánsku bude Tour de France startovat poprvé. Zahraniční starty třítýdenních etapových závodů jsou už zcela obvyklé, nejčastěji se konají v Nizozemsku (dohromady zde všechny tři Grand Tours začínali už jedenáctkrát).

celý článek
photo
Silniční cyklistika

TÉMA STADIÓNU: Cyklistická Slavia

Cyklistická Slavia pod vedením Karla Kopra představila své plány do roku 2019. Nejprve jsme si ale povídali o počátcích cyklistiky ve Slavii, je to předlouhá historie. Karel Kopr: „Cyklistický klub byl založen 2. listopadu 1892 jako samostatný sportovní odbor Literárního a řečnického spolku Slavia, jehož valná hromada se ten den uskutečnila. U zrodu klubu stáli mj. studenti medicíny, kteří již delší dobu koketovali s myšlenkou založit cyklistický klub. Rozhodli se vytvořit nikoli samostatný cyklistický klub, ale cyklistický odbor v rámci Literárního a řečnického spolku Slavia."

celý článek
ZOBRAZIT další články