Hokej

Motor posílí hvězdný Ukrajinec i řada mladíků

České Budějovice budou mít na ledě hodně široký kádr. K týmu se totiž nově připojí mladý obránce Ivan Lytvynov a exchomutovský útočník Jan Havel. Teprve osmnáctiletý Lytvynov se narodil na Ukrajině, už od dětství ale žije v Česku. Prošel mládeží v Letňanech, kde si nakonec zahrál i za muže.

celý článek
Hokej Zahraniční

Bude hrát HC Slovan Bratislava alespoň slovenskou extraligu?

Nad další budoucností HC Slovanu Bratislava stále přetrvávají otazníky, jednu velkou nejistotu ale klub patrně vyřeší. Bývalý účastník KHL totiž uhradil městu Bratislava dluh za nájem Zimního stadionu Ondreje Nepely. Pohledávka činila 1,196 miliónu eur, na účtu města se peníze objevily. Nic tedy nebrání jednáním, aby Slovan mohl v hale zůstat. Představitelé Slovanu o tom informovali, obezřetní městští úředníci nicméně potvrdili, že záměru klubu uvěří, až finance skutečně dorazí. „Ředitel městské organizace Správa tělovýchovných a rekreačních zařízení (STaRZ) potvrdil, že tyto finanční prostředky byly skutečně na účtu STaRZu," řekl agentuře TASR mluvčí města Bratislava Peter Bubla.

celý článek
Hokej

CHANCE LIGA: Horácká Slavie Třebíč s korejským partnerem

Generálním sponzorem Horácké Slavie zůstává i pro příští sezonu korejská energetická společnost KHNP. Její logo bude nově dominovat přední straně dresu. A stejně jako loni bude hrát Třebíč v KHNP ARENĚ. „Jsme velmi rádi, že jsme mohli podepsat novou smlouvu s tak spolehlivým partnerem, jakým KHNP je," těší generálního ředitele Karla Čapka. Korejci mají na Vysočině podnikatelské plány, usilují hlavně o monstrózní zakázku v podobě dostavby jaderné elektrárny v Dukovanech. Dukovany jsou od Třebíče asi třicet minut jízdy autem, takže podpora Horácké Slavie je logická.

celý článek
Hokej

Jaromír Jágr garantem projektu: Čína bude hrát 2. ligu ČR v Berouně

Poprvé v historii se má v některé z českých seniorských soutěží představit jiný než český klub, třetí nejvyšší soutěž má v příští sezoně hrát širší výběr čínského národního týmu. Česká strana kvůli olympijským hrám v Pekingu spolupracuje s čínským hokejovým svazem už dva roky, učí se zde trenéři či mladí hráči, kteří jezdí do Česka na letní přípravu. Ovšem v působení týmu China Golden Dragon ve druhé lize má prsty hlavně Jaromír Jágr.

celý článek
Hokej

Hokejový Slezan Opava posiluje

Druholigový Slezan na přestupovém trhu ulovil velké jméno: ze Žďáru nad Sázavou se na východ republiky vrací obránce Jakub Pesar, který patřil posledních pět sezon k nejvýraznějším postavám soutěže. V Porubě, Hodoníně i Žďáře nad Sázavou sbíral téměř bod na zápas. V minulém ročníku odehrál za Plameny 35 utkání s bilancí 10+20. „Čísla mluví jasně, na druhou ligu to je nadstandardní bek. Jsme rádi, že se nám ho podařilo přivést,“ řekl pro klubové stránky nový trenér Pavel Zdráhal.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert