Hokej Reprezentace

První gól v turnaji Itálii radost ani body nepřinesl

Hokejisté Norska porazili na mistrovství světa v bratislavské skupině B Itálii vysoko 7:1. Ještě po dvou třetinách přitom přikláněl body na jejich stranu pouze jediný gól, třetí třetinu ale opanovali jasně 6:1. Italové se dočkali alespoň prvního gólu v turnaji. Přesto zůstávají nejhorším týmem s nulovým ziskem ze šesti odehraných utkání a skóre 1:45. Nováček má přesto ještě naději na záchranu mezi elitou. V posledním utkání se Italové utkají s Rakouskem, před nímž je sice ještě nedělní souboj s českými hokejisty, ale zatím ještě ani oni v Bratislavě nebodovali.

celý článek
Hokej Reprezentace

Česko má na MS jisté čtvrtfinále. Koho může v klíčovém zápase dostat?

Čeští hokejisté ještě nikdy nechyběli na mistrovství světa a pozitivní tradice zůstane zachována i letos na Slovensku. Bez ohledu na své poslední dvě vystoupení ve skupině má národní tým jistotu čtvrtfinále. V tabulce už reprezentanti nemohou skončit hůř než čtvrtí. Český plán je ale náročnější. Mužstvo touží po sedmi letech po medaili a hlavně se chce vyhnout čtvrtfinálovému stěhování do Košic. Aby Češi mohli pro důležitý čtvrteční duel zůstat ve slovenské metropoli, tak musí obsadit minimálně druhou příčku. A o Bratislavu svedou boj se Švýcary, na dálku možná i se Švédy.

celý článek
Hokej Reprezentace

MS v hokeji: Outsiderovi nepovolil gól ani Pavel Francouz

Bylo to povinné vítězství českých hokejistů, bez nějakých obtíží. Nic jiného ani nepřicházelo v úvahu. Itálie v bratislavské skupině platí za vyloženého outsidera, nedala ani na pátý pokus gól a obdržela jich osm. Národní tým je tak téměř jistým čtvrtfinalistou, a pokud dnes po poledni Lotyši neuhrají alespoň bod proti Rusům, bude jeho postup definitivní. „Těší mě, že jsme utkání zvládli tak, jak bylo třeba," tvrdil trenér Miloš Říha. Poměr střel 48:15 jasně dokládá dění na ledě, národní mužstvo mělo celý zápas jasně pod kontrolou.

celý článek
Hokej

Bude v ČR hrát vysokoškolská hokejová liga?

V zámoří má univerzitní sport enormní zvuk a sledovanost se mnohokrát rovná i profesionálním soutěžím. V tuzemsku doposud žádná vysokoškolská liga v žádném sportu neexistuje. V dohledné době by se to však mohlo změnit. Vznik univerzitní hokejové soutěže má podporu ČSLH a mohla by odstartovat už v příští sezoně. Velmi aktivní je v této věci mimo jiné i olympijský vítěz z Nagana Milan Hnilička, aktuálně vládní zmocněnec pro sport.

celý článek
Hokej Reprezentace

MS v hokeji: Kanada měla proti Francii namále, zachránili ji až dvě hvězdy NHL

Javorové listy znovu nepřesvědčily, k vítězství nad Francií jim však stačil opět poloviční výkon. Hokejisté galského kohouta se v závěru dotáhli na favorita na rozdíl jedné branky, ale Anthony Mantha společně s Markem Stonem znovu upravili na konečných 5:2. Kanada tak po úvodní prohře zaznamenala třetí triumf v řadě.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert