Cyklokros

Překvapení: Emil Hekele si ve 42 letech dojel pro první cyklokrosový titul

Mistrem republiky v cyklokrosu se stal ve 42 letech poprvé v kariéře Emil Hekele. V Jičíně vyhrál senzačně před teprve devatenáctiletým Tomášem Kopeckým a hlavním favoritem Michaelem Borošem, který obhajoval loňské vítězství a usiloval o čtvrtý titul za sebou.

celý článek
Cyklokros

Kateřina Nash přišla v Heusden-Zolderu o vedení v SP, Štybar až ve čtvrté desítce

Kateřina Nash spadla z prvního místa v průběžném pořadí Světovém poháru cyklokrosařek. České reprezentantce se nepovedl závod v belgickém Heusden-Zolderu, kde obsadila patnáctou příčku. Vyhrála Lucinda Brandová a do čela seriálu se dostala jiná Nizozemka - v cíli druhá Ceylin del Carmen Alvaradová. Zdeněk Štybar dojel v závodu mužů při krátkodobém návratu k cyklokrosu dvaatřicátý.

celý článek
Cyklokros

Štybar dojel devatenáctý v závodě Superprestige v Zonhovenu

Trojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar obsadil v druhém závodu při svém krátkodobém návratu k cyklokrosu 19. místo v Superprestige v belgickém Zonhovenu. O minulém víkendu byl člen silniční stáje Deceuninck-Quickstep při debutu v terénu v menší konkurenci v Essenu dvanáctý.

celý článek
Cyklokros

Mathieu Van der Poel vyhrál Světový pohár v Táboře

I svůj sedmý cyklokrosový start v Táboře proměnil Nizozemec Mathieu van der Poel ve vítězství. Při své premiéře v této sezoně Světového poháru přitom musel startovat až ze třetí řady a nebyl v úvodu ani mezi první patnáctkou. Navíc k závodu nastoupil jen tři dny po smrti svého dědy Raymonda Poulidora, legendy francouzské cyklistiky.

celý článek
Cyklokros

Kalendář Českého poháru v cyklokrosu

Závodem v Mladé Boleslavi odstartuje v sobotu 51. ročník Českého poháru v cyklokrosu. Sedmidílný seriál skončí v 14. prosince v Uničově. Úvodní i závěrečný díl je stejně jako závod ve Slaném, který je na programu 28. října, zařazený do kategorie C1.