Fotbal nižší soutěže

Složení ČFL a MSFL pro příští sezonu: Více týmů, návrat béček

Českou fotbalovou ligu (ČFL) čeká přelomový ročník. S koncem Juniorské ligy a současně založením B-týmů ligových mančaftů se třetí nejvyšší soutěž rozdělí na dvě skupiny po šestnácti týmech. Co ale nebylo dopředu známo, bylo složení skupin. To už neplatí. K drobným úpravám může ještě dojít během losovacího aktivu. Stejně tak známe obsazení Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL), kterou bude od sezony 2019/2020 hrát místo šestnácti osmnáct mužstev.

celý článek
Fotbal nižší soutěže

Hvězdný nováček v ČFL: Zbuzany mají autora památného gólu v Lize mistrů

S rozšířením na dvě skupiny po šestnácti účastnících se v příští sezoně České fotbalové ligy představí celá řada nových týmů. Patří mezi i ně Zbuzany. Druhý celek uplynulého ročníku divize B mezi všemi těmi nováčky vyniká hvězdnými jmény ve svém kádru. Na soupisce klubu z malé obce na západním okraji Prahy najdeme vítěze Poháru UEFA s ruským Petrohradem či autora nezapomenutelné sparťanské trefy v prestižní Lize mistrů.

celý článek
Fotbal nižší soutěže

Béčko Slavie v ČFL: Rádi by do dvou let hráli druhou ligu

Ve Slavii se v těchto dnech mění juniorka na B-tým, jehož největší část budou tvořit hráči devatenáctky, které doplní ti nejlepší ze současné juniorky plus dvě zkušené ikony. Jiří Bílek avizoval, že kromě nich mají v plánu odehrát ČFL výhradně s ročníky 2000, 2001 a 2002. Jedním ze dvou přítomných nestorů je exžižkovský Miroslav Podrazký, který už operuje v Edenu pár měsíců. "Míra Podrazký u týmu figuruje už půl roku a do puntíku plní svým přístupem a výkony roli hráče, který napomáhá v rozvoji našich mladých nadějí. Jednání s tím druhým jsou na dobré cestě a věřím, že v nejbližší době to bude hotové," ozřejmil na klubovém webu sešívaný funkcionář.

celý článek
Fotbal nižší soutěže

Béčko Sparty má v ČFL jasný cíl: Postup do druhé ligy a propojení s áčkem

Nově vznikajícího béčka Sparty se stal Václav Kotal. Zkušený kouč, který vedl v první lize Brno a Jablonec a působil i u mládežnických reprezentačních výběrů a má minulost i na lavičce rezervy letenských, si nyní toto angažmá zopakuje. Po zrušení projektu juniorské ligy Sparta obnovila B tým, který by měl být můstkem mezi mládežnickými výběry a áčkem a na podzim si odbude premiéru ve třetí české nejvyšší soutěži ČFL.

celý článek
Fotbal nižší soutěže

Líšeň vyhrála MSFL a postupuje do druhé ligy FNL

Díky výhře v Hodoníně a porážce Frýdku v Hlučíně zvítězil Líšeň v celé MSFL. Po bodové ztrátě v Uničově by na postup Líšně málokdo vsadil třeba i pověstnou zlámanou grešli. V poločasu utkání v Hodoníně ještě méně. Líšeňští odcházeli do kabin z tropického počasí se svěšenou hlavou. Měli sice dobrý vstup do utkání. Machálek mohl krátce po úvodním hvizdu dát vedoucí gól, ale na jaře se mu prostě nevede. Po třech zmařených šancích hostů přišel hodonínský aut.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert