Fotbal zahraniční

Flick si vysloužil důvěru Bayernu Mnichov, odnesl to Dortmund

Bayern Mnichov před týdnem schytal výprask ve Frankfurtu a v týmu panovala hodně ponurá nálada, stačilo pak jenom několik dní a vše se obrátilo téměř o 180 stupňů. Vedení se odhodlalo ke změně trenéra, Nika Kovaće dočasně nahradil jeho asistent Hansi Flick a začal výborně...

celý článek

Třetí kouč v Bundeslize padl, Mainz hledá nového trenéra

V německé lize v průběhu jednoho týdne skončil už třetí trenér. Bayern Mnichov se nedávno rozloučil s Nikem Kovaće, 1. FC Köln už nevede Achim Beierlorzer a nového kormidelníka bude mít také Mainz, na rozvázání spolupráce se s vedením dohodl Sandro Schwarz...

celý článek

Překvapivé pořadí v Bundeslize, Werder Brémy pošesté nebodoval

Porážku Werderu po sérii pěti bundesligových remíz neodvrátili ani obránce Theodor Gebre Selassie a brankář Jiří Pavlenka. Lídr soutěže se dostal do vedení ve 20. minutě, kdy si po standardní situaci připsal hlavou první bundesligový gól Remy Bensebaini. O dvě minuty později vyběhl Pavlenka proti dlouhému nákopu z hloubi pole, u míče byl ale rychleji Marcus Thuram a Patrick Herrmann poslal odražený míč do odkryté brány.

celý článek
Fotbal

Čtvrtfinále MOL Cupu: Sparta vyzve Baník

Ve čtvrtek po poledni bylo vylosováno čtvrtfinále aktuálního ročníku MOL Cupu. Čtyři poslední dvojice jubilejního šedesátého ročníku vylosoval v sídle FAČR Josef Jelínek. Vicemistr světa z roku 1962 a účastník finále proti Brazílii vyhrál trofej pro vítěze domácího poháru v letech 1961, 1965 a 1966. V tom prvním zápase nastoupil ve svých dvaceti letech a jedním gólem přispěl k výhře Dukly Praha 3:0 nad Dynamem Žilina.

celý článek
Fotbal

ČFL: Viktoria Plzeň B – Sparta Praha B 0:2

V odloženém 10.kole ČFL čekala rezervu Sparty cesta do Plzně, kde vyzvala B-tým Viktorie. Domácí Viktoria byla častěji u míče, ale nebezpečnější byla Sparta, která se radovala z první vstřelené branky ve 33. minutě, když pas Karabce zužitkoval Juliš. Po změně stran se skóre měnilo ještě jednou, a to když v 74. minutě proměnil Juliš pokutový kop po faulu na Marečka. Sparta porazil Viktorii Plzeň 2:0. Vítězstvím se rezerva Sparty přiblížila vedoucímu Táborsku.