Fotbal zahraniční

Týmy třetí ligy vyřadily ve španělském poháru Real a Atlético a vystrašily Barcelonu: Bude Zidane odvolán?

Fotbalisté „Bílého baletu“ potupně vypadli už ve svém prvním vystoupení v domácí pohárové soutěži Cona de Rey. Svěřenci Zidane Zidaneho po ostudné pohárové porážce 1:2 v prodloužení s třmem třetí španělské ligy CD Alcoyano přenechal prozatím místo na trenérské lavičce svému asistentovi Davide Bettonimu, protože Zidane byl pozitivně testován na koronavirus. Množí se ale hlasy, aby byl Zidane odvolán. Hrdinou zmíněného zápasu a outsidera byl sporadický střelec a prakticky neznámý hráč Juanan Casanova.

Fotbalisté „Bílého baletu“ potupně vypadli už ve svém prvním vystoupení v domácí pohárové soutěži  Cona de Rey. Svěřenci Zidane Zidaneho  po ostudné  pohárové porážce 1:2 v prodloužení  s třmem třetí španělské ligy CD Alcoyano přenechal prozatím místo na trenérské lavičce svému asistentovi Davide Bettonimu, protože Zidane  byl pozitivně testován na koronavirus. Množí se ale hlasy, aby byl Zidane odvolán. Hrdinou zmíněného zápasu a outsidera byl sporadický střelec a prakticky neznámý hráč Juanan Casanova.

Favorizovaný Real Madrid sice hrál bez několika opor kádru A-týmu, vedl však zásahem obránce Edera Militaa ze závěru prvního poločasu. Po změně stran za domácích vyrovnal José Solbes a v prodloužení se pět minut před jeho koncem podařilotýmu ze třetí španělské ligy vstřelit i postupový gól přesto, že těsně předtím přišel o vyloučeného Ramóna Lópeze. Hrdinou CD Alcoyano se stal sporadický střelec Juanan Casanova. Real Madrid měl ve zmíněném pohárovém souboji mimořádnou převahu, kterou však nedokázal zuřitkovat a dávat góly. Na branku soupeře vyslal „Bílý balet“ až 11 střel, ale skóroval pouze jednou.

„I po inkasování červené karty jsme všichni věřili, že dokážeme zvítězit. Tento moment si všichni budeme pamatovat i o 15 či 20 let, " komentoval šťastný kouč domácího kolektivu Vicente Parras a doplnil:  „ Velmi mě mrzí, že tu nemohli být naši příznivci. Věřím však, že jsme je mimořádně potěšili. "

Zidane vzal odpovědnost na sebe, a tak vypadnutí v Copa del Rey jen zvýšilo tlak na kormidelníka Realu Zidana, jeho svěřencisedm dní před tímto zápasem v semifinále národního Superpoháru prohráli s Bilbaem a v ligovém zápase pouze remizovali se sestupem ohroženou Osasunou.

"Když hrajete proti celku třetí ligy, tak musíte zvítězit. A my jsme to nedokázali. Stává se. Odpovědnost přebírám na sebe. Musíme pokračovat v tvrdé práci, " řekl francouzský kouč Zidane. Zajímavostí je, že Real je ve Španělsku mimořádně úspěšný klub, ale do osmifinále Copa del Rey se zatím naposledy dostal v ročníku 2014/2015.

V aktuální sezoně vypadlo v poháru Copa del Rey s mužstvem třetí národní ligy i favorizované Atlético Madrid, které prohrálo s týmem UE Cornelia. A aby toho nebylo málo, s tímto týmem se trápila i FC Barcelona, která proti UE Cornelia neproměnila dvě penalty a vyhrála až góly v prodloužení ( v 92. Minutě skóroval střídající Dembélé a druhou branku v prodloužení přidal až ve 121 minutě definitivně rozhodl Braithwaite).