Fotbal zahraniční

Nováček MLS Atlanta United postoupil do finále této americké fotbalové superligy

Po loňském debutu v Major League Soccer si fotbalový klub Atlanta United zahraje o titul. K postupu do finále přes nejlepší tým základní části New York Red Bulls Atlanta vykročila vítězstvím 3:0 už v prvním zápase, semifinálovou odvetu prohrála 0:1.

O trofej si Atlanta zahraje v sobotu 8. prosince proti Portlandu, který po bezbrankové remíze vyhrál odvetu v Kansas City 3:2. Drama rozhodli hosté až v deváté nastavené minutě.

Finále se uskuteční v Atlantě na stadionu pro 70.000 diváků. Už při finále Východní konference proti New Yorku byla v neděli kapacita naplněna a klub věří, že pro město vybojuje druhý titul v jednom ze čtyř nejsledovanějších sportů. V roce 1995 dokázali baseballisté Braves vyhrát Světovou sérii.

"Nebudeme se rvát jen pro nás hráče, trenéry a tento klub, ale pro celé město. Je v tom něco víc. Bude to úžasné," řekl brankář Brad Guzan po postupu do finále. New York je naopak tradičním účastníkem ligy už od roku 1996, ale titul nezíská ani letos. Základní část přitom vyhrál s rekordním ziskem 71 bodů.

V Kansas City rozhodl o postupu Portlandu Diego Valeri, autor dvou gólů včetně vítězného až v deváté minutě nastaveného času. Portland může navázat na svůj dosavadní jediný triumf v soutěži z roku 2015.

 

                                                                                                                                                                 VP

REDAKCE