Basketbal

Liga Mistrů: Nymburk porazil Černohorské námořníky

Páté vítězství z šesti utkání. V Lize mistrů se držíme na vítězné vlně, když v 6. kole jsme doma v pražské Královce přehráli černohorský Mornar Bar 91:74. V tabulce skupiny C si tak držíme druhou příčku za vedoucím Tenerife, který nás jako jediný porazil. Parádní výkon celého týmu dirigoval 28 body Vojtěch Hruban, který si tak vyrovnal osobní maximum v soutěži. Za hosty nastřílel 17 bodů bývalý hráč NBA z Philadelphie Jacob Pullen.

celý článek
Basketbal

Liga Mistrů: Basketball Nymburk vyhrál v Nižném Novgorodu

V 5. kole Ligy mistrů jsme zvítězili 82:73 na hřišti Nižného Novgorodu a držíme tak druhé místo ve skupině C za dosud neporaženým Tenerife a o výhru před Peristeri a právě ruským celkem. Je to pro nás při pátém pokusu první výhra v Novgorodu a pokračujeme tak ve velmi dobrém vstupu do sezony.

celý článek
Basketbal

NBL: Další výhra ERA Nymburk

V 10. kole Kooperativa NBL jsme přehráli doma Ústí nad Labem 112:76. Vytvořili jsme tak nové bodové maximum sezony, když jsme o tři body překonali středeční výkon Olomoucka. Ve třetí čtvrtině naši hráči dokonce dali 38 bodů. Reprezentant Jaromír Bohačík se blýskl 27 body za pouhých 22 minut hry, vyrovnal tak své maximum v našem dresu. Více bodů dal v lize eště jako hráč USK Praha.

celý článek
Basketbal

Basketbalisté Nymburka poprvé prohráli v Champions League, s hvězdným Tenerife

Série 38 utkání bez porážky a stoprocentní bilance v Lize mistrů jsou minulostí. V úterý večer jsme na domácí palubovce pražské Královky nestačili na španělské Tenerife, kterému jsme v souboji o první místo ve skupině C podlehli 68:78. Díky pozitivní bilanci nicméně stále zůstáváme mezi postupovou čtyřkou. Naším nejlepším střelcem byl se 13 body Vojtěch Hruban, celek z Kanárských ostrovů pak táhl za čtvrtým triumfem v soutěži se 17 body Lahaou Konaté.