Basketbal

Nymburk přehrál poslední Brno o 30 bodů

V úterý 5. listopadu 2019 v hale Na Královce v Praze duel basketbalové mužské Champions League od 20 hodin: Basketbal Nymburk – Tenerife. Neporažený Basketbal Nymburk v Champions Lize v Praze!

V úterý 5. listopadu 2019 v hale Na Královce v Praze duel basketbalové mužské Champions League od 20 hodin: Basketbal Nymburk – Tenerife. Neporažený Basketbal Nymburk v Champions Lize v Praze!

 

 

Basketbalisté Nymburka v 7. kole Kooperativa NBL potvrdili roli favorita a zvítězili 101:71 na hřišti posledního Brna, které tak stále čeká na první vítězství. Proti obhájci titulu však ve druhé a třetí čtvrtině předvádělo velmi dobrý basketbal, rozhodla tak definitivně až poslední čtvrtina, kterou Nymburk ovládl. Nejlepším hráčem zápasu byl Jaromír Bohačík s 22 body a sedmi asistencemi.

 

Nymburk přijel do Brna bez kapitána Pavla Pumprly, který dostal volno, a také dalšího reprezentanta Vojtěcha Hrubana. Ten ještě dopoledne trénoval, ale kvůli teplotě nakonec na zápas neodcestoval. Trenér Oren Amiel tak měl k dispozici jedenáct hráčů.

 

Úvod zápasu byl v režii favorita a to zejména díky Bohačíkovi, který za prvních šest minut stihl 13 bodů a asistenci a postaral se tak o 15 z úvodních 20 bodů svého týmu. Nymburk tak rychle získal náskok 13 bodů.

 

Brno pak ale hru vyrovnalo a nedovolilo hostům náskok zvyšovat. Domácí nastartoval Lukáš Stegbauer, který byl nakonec se 16 body nejlepší střelec Brna. Chytili se i další hráči a ve druhé a třetí čtvrtině byl obraz hry vyrovnaný. Třemi trojkami k tomu přispěl Zbyněk Nehyba.

 

V dresu Nymburka se ale dařilo obvyklým náhradníkům Petrovi Šafarčíkovi, Jakubovi Tůmovi a zejména Martinovi Peterkovi, který měl velký podíl na tom, že v poslední čtvrtině hosté domácí jasně přehráli.

 

Pomohla k tomu i na Nymburk netradiční zónová obrana, na kterou Brno marně hledalo recept. Hosty navíc vyhecovalo několik ostrých faulů Brňanů a zejména pivot Zach Hankins dvěma razantními smeči ještě více namotivoval spoluhráče.

 

Nymburk z osmi útočných doskoků vytěžil 11 bodů oproti nule na straně domácích. Také v protiútocích Brno přehrál 21:10. Jinak ale byly statistiky celkem vyrovnané. Důležité tak bylo, že Nymburk proměnil o 21 trestných hodů více než domácí.

 

 

mmcité 1 Basket Brno - ERA Basketbal Nymburk 71:101 (20:31, 22:23, 16:20, 13:27)

Nejvíce bodů: Stegbauer 16, Smithson 10, Nehyba a Jokl po 9 - Bohačík 22, Hankins 16, Almeida 15, Peterka 13, Šafarčík 11, Booker 8, Kříž a Rogič po 5, Benda 4, Dalton 2, Tůma 0. Fauly: 25:19. TH: 16/9 - 35/30. Trojky: 10:11. Doskoky: 31:42. Ztráty: 17:16. Zisky: 11:10. Asistence: 22:25. Hráč utkání: Bohačík (Nymburk).

 

 

Oren Amiel (trenér Nymburka): „Brno je dobrý tým a jeho dosavadní výsledky nejsou pravým obrazem brněnské hry. My to věděli, a proto jsme hráče nabádali, aby hráli se správnou mentalitou. Jenže to se na začátku nestalo. Postupně začalo být Brno hrát hodně agresivně, jsem však rád, že nás to namotivovalo a dokázali jsme na to správně reagovat. Nakonec z toho bylo jasné vítězství.“

 

Lubomír Růžička (trenér Brna): „Gratuluji soupeři k vítězství, které je nakonec rozdílem třídy. V první čtvrtině jsme hráli se zbytečným respektem a dostali jsme laciné body. Ve druhé a třetí čtvrtině jsme ale už hráli to, co jsme chtěli, byli jsme agresivní a bylo to pro nás přijatelné. Pak nám ale došla energie, nemohli jsme se dostat do jejich zónové obrany, nevolili jsme dobré střely a Nymburk nás svou strojovou hrou přehrál.“

 

Petr Šafarčík (hráč Nymburka): „začátek nebyl špatný, ale pak tam byla pasáž, kdy jsme vypadli z tempa, Brno se chytlo, začalo hrát agresivněji, ale nás to vybičovalo, abychom se jim v agresivitě vyrovnali a nakonec jsme dokázali skóre navýšit, i když průběh konečnému výsledku neodpovídal. Postupně se to možná zbytečně vyhrotilo, to asi nebylo potřeba, ale to ke sportu patří a jsem rád, jak jsme se k tomu postavili a vyrovnali jsme se jim v tom.“

 

 

Zurab Kereselidze (hráč Brna): „Přistoupili jsme k tomu nervózně, ale pak jsme se nebáli ničeho v obraně ani v útoku. Oni na nás pak vytáhli zónu, se kterou jsem měli problémy, a to rozhodlo.“

 

 

                                                             David Šváb, Václav Prokůpek

 

REDAKCE