Motorismus

Jan Kvěch vyhrál i další závod juniorské mistrovství republiky

Jan Kvěch vyhrál všechny své jízdy ve druhém závodě Mistrovství České republiky juniorů v Praze na Markétě a před závěrečným závodem šampionátu se posunul do jeho čela. O vítězství mnoho napověděla už první jízda, v níž po vzájemném souboji s Kvěchem upadl Petr Chlupáč a byl vyloučen.Druhé místo nakonec vybojoval kvalifikant David Pacalaj, který podlehl jen Kvěchovi. O tžetím místě rozhodovala dodatková jízda, v níž byl Daniel Klíma lepší než Patrik Mikel.

celý článek
Motorismus

Plochodrážní extraliga se pojede na stadiónu vedoucích Pardubic

Obhájci mistrovské trofeje, plochodrážníci AMK ZP Pardubice, tím, že doslova naplnili název státního svátku a svým Dnem vítězství v Kopřivnici udělali tu nejlepší pozvánku na následující středu, kdy se od 18 hodin představí plochodrážní Extraliga v Pardubicích. Václav Milík pokračoval ve výborných výkonech posledních dní a spolu s novou akvizicí pardubického týmu Polákem Grzegorzem Walaskem neztratili ani jeden bod a byli hlavními strůjci vítězství. Jejich výsleddek by však nic neznamenal bez bodového zisku dalších jezdců. Patrik Mikel,

celý článek
Motorismus

Juniorské mistrovství republiky: V Plzni porazil Chlupáč Kvěcha

Přestože v Plzni nepanovalo úplně ideální počasí pro plochou dráhu, přítomní diváci nemuseli litovat své návštěvy borského stadionu. Viděli zajímavé závody, které se i poměrně rychle odjely. Oba závody trvaly dohromady dvě a půl hodiny. Závod mistrovství České republiky juniorů do 21 let ovládl stále ještě teprve 16 letý Petr Chlupáč aniž by ztratil jediný bod. V rozhodujícím souboji o prvenství se svým klubovým kamarádem Janem Kvěchem na něj skvěle odstartoval a po celou jízdu dokázal odrážet jeho útoky na předjetí.

celý článek
Motorismus

Jakub Kornfeil kousíček od pódia

Velká cena Španělska byla v podání českého závodníka Jakuba Kornfeila skvělou podívanou. Po startu z dvanácté pozice se probojoval na samotné čelo vedoucí skupiny, kde zasáhl do bojů o pódiová umístění. Kornfeil dobře odstartoval a od prvních metrů závodu mu patřila pozice ve vedoucím chumlu závodníků. Boje uvnitř skupiny byly těsné a neúprosné. Odpadli Ramirez, Rodrigo, Fenati, Garcia a Fernandez.

celý článek
Motorismus

Dánský mistr Jonas Jeppesen přijede do Pardubic

V Dánsku se místa v kvalifikacích o mistrovství světa a Evropy rozděují v kvalifkačních závodech. Platí to i pro juniorskou kategorii, která měla svoji kvalifikaci naplánovanou na dráhu v Glumso. Závod vyhrál Fredrik Jakobsen, který si v dodatkové jízdě čtrnáctibodových spravil chuť a vrátil Jonasi Jeppesenovi porážku ze základního rozpisu.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert