photo
Motorismus

Francouzská liga s českým borcem

Ondřej Smetana jako první z českých závodníků vystartoval v oficiálním podniku sezony 2019. V barvách La Réole byl k vidění v úvodním klání francouzské ligy. Čech připsal svému týmu jedenáct bodů, ale prohře 38:49 na dráze v Marmande nezabránil.

celý článek
photo
Motorismus

Ondřej Smetana v barvách Polonie Bydgoszcz

Pro Ondřeje Smetanu byla uplynulá sezóna velmi úspěšná. Vybojoval páté místo v mistrovství ČR jednotlivců a druhou příčku v Přeboru ČR. Významně pomohl pražské Markétě k vítězství v Poháru přátelství a v první lize a také ke stříbrné medaili v Extralize. Spolu se Zdeňkem Simotou (plochodrážní klub Plzeň) obhájili vítězství v Memoriálu Antonína Vildeho ve Slaném a obsadili čtvrté místo při mistrovství ČR dvojic v Liberci.

celý článek
photo
Motorismus

V Tyrolsku vyhrál Němec

Ve Weissenbachu, ležícím v tyrolských Alpách, uspořádali tradiční mezinárodní závod v ledové ploché dráze. Za pomoci příznivých klimatických podmínek se pořadatelům podařilo připravit vhodnou dráhu k prvním závodům letošní sezóny tohoto odvětví motoristického sportu mimo území Ruska a severských zemí.

celý článek
photo
Motorismus

Česká reprezentace míří do Landshutu

Mezinárodní motocyklová federace FIM oznámila i druhého pořadatele závodu Race Off Speedway Of Nations, který nahrazuje dřívější Speedway World Cup na ploché dráze. Přestože se původně hovořilo o lotyšském Daugavpils, nakonec byl vybrán německý Landshut, který jako pořadatel doplní již dříve známý britský Manchester.

celý článek
photo
Motorismus

Max Fricke mistrem Austrálie

Před posledním závodem letošního mistrovství Austrálie na ploché dráze v Kurri Kurri hájil 22 - letý Max Fricke osmibodový náskok před obhájcem titulu Rohanem Tungatem a devítibodový před Chrisem Holderem a přestože Rohan byl na své domácí dráze neporazitelný, Max si svůj náskok už nenechal sebrat a mohl slavit svůj první národní seniorský titul.