Motorismus

Max Fricke mistrem Austrálie na ploché dráze

V posledním závodě mistrovství Austrálie na dráze v Gillmanu, ležícím na předměstí Adelaide, Max Fricke s přehledem uhájil svůj bodový náskok a obhájil titul nejlepšího plochodrážníka Austrálie. Za jeho zády však probíhala bitva o další medailové pozice. Ocitla se v ní hned čtveřice jezdců, jež byla před závěrečným finále v minimálním bodovém rozestupu. Nejlépe z této bitvy vyšel Jack Holder, kterému se závod v Gillmanu skvěle vydařil.

celý článek
Motorismus

Český mechanik pomáhá s obhajobou australského titulu

První plochodrážní šampionát nového roku, jako již tradičně, pořádají v Austrálii. Můžeme v něm najít i českou stopu, neboť Pavel Fuksa působí jako mechanik obhájce mistrovského titulu Maxe Fricka. Pro 23 letého rodáka z Mansfieldu ve státě Victoria bude letošní sezóna průlomová, protože v ní premiérově vystartuje jako plnoprávný účastník Speedway Grand Prix a proto se na ní samozřejmě chce výborně připravit. K tomu využívá i domácí šampionát, ve kterém navíc obhajuje loňské prvenství.

celý článek
Motorismus

Jan Kvěch podepsal smlouvu v polské Ekstralize

To, o čem se již několik týdnů mluvilo, se stalo skutkem. Čerstvě osmnáctiletý Jan Kvěch podepsal tříletou smlouvu s klubem nejvyšší polské soutěže (nejlepší plochodrážní extraligy světa) PGE Ekstraligy Stelmetem Falubaz Zielona Góra.

celý článek
Motorismus

Salač odejde po sezoně do týmu VNE Snipers a bude jezdit s Hondou

Motocyklový jezdec Filip Salač bude v příštím ročníku silničního mistrovství světa závodit za stáj VNE Snipers a ve třídě Moto3 přesedlá ze stroje KTM na značku Honda. Podle televize Nova podepsal sedmnáctiletý český závodník s týmem smlouvu a od nové sezony v něm nahradí Itala Romana Fenatiho. Salač je ve své premiérové sezoně ve světovém šampionátu spolujezdcem krajana Jakuba Kornfeila v týmu Redox PrüstelGP. V nejslabší třídě MS dosud získal šest bodů, jeho nejvýraznějším výsledkem bylo 13. místo ve Velké ceně Německa.

celý článek
Motorismus

Ondřej Smetana je dvojnásobným mistrem Francie

Poté co se na jaře stal s týmem La Réole francouzským mistrem v družstvech, Ondřej Smetana uspěl v zemi galského kohouta i v šampionátu jednotlivců. Ten se odjel v neděli na dráze v Lamothe Landerron. Mezi 16 jezdci byl Ondra jediným cizincem. Po základní části osmička postoupila do semifinále a z něj čtyřka do finále. Ondřej získal 14 bodů v úvodní části závodu, aby pak vyhrál semifinále a následně i finále. Stříbro si vyjel junior Gaetan Stella a bronz Mathieu Tresarrieu.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert