Cyklistika

Van Aert vyhrál Strade Bianche, Peter Sagan vzdal

Extrémně těžký a horký závod Strade Bianche vyhrál Belgičan Wout van Aert. Po dvou třetích místech se dočkal svého prvního triumfu. Zdeněk Štybar nezachytil rozhodující únik a dokončil na šestém místě. Strade Bianche otevřelo sezónu WorldTour a pro spoustu závodníků to bylo až příliš náročné. Problémy měli i největší favorité. Defekty, pády a vedro kosilo startovní pole. Hned šest technických problémů postihl obhájce vítězství Juliana Alaphilippa (Deceuninck - Quick-Step), také Vincenza Nibaliho (Bahrain - McLaren), defekt zase Mathieu van der Poela (Alpecin - Fenix) a do popředí se nedostal ani Peter Sagan (BORA - hansgrohe. Brzo vzdal vítěz z roku 2018, Belgičan Tiesj Benoot (Sunweb).

celý článek
Silniční cyklistika

Evenepoel vyhrál Kolem Burgosu

Remco Evenepoel uhájil celkové vítězství v závodě Kolem Burgosu. V poslední etapě s cílem na vrcholu stoupání Lagunas de Neila dojel třetí za vítězným Ivánem Sosou a Mikelem Landou. Stoupání Lagunas de Neila je na Kolem Burgosu tradiční, ale letos se jelo z nové, neznámé strany. Ve velmi strmých pasážích excelovali nejlehčí vrchaři. Remco Evenepoel (Deceuninck - Quick-Step) svůj úkol zvládl, sice nebyl nejlepší na kopci, ale ztráta pouhých 11 vteřin na Ivána Sosu (Ineos) a dvou vteřin Mikela Landu (Bahrain - McLaren) ho nijak neohrozila.

celý článek
Hokej

Slavný kouč Babcock míří jako dobrovolník na univerzitu

Slavný trenér Mike Babcock se po delší době vrátí do hokejového prostředí. Poté, co byl vedením klubu NHL z Toronta v listopadu vyhozen a někteří jeho bývalí svěřenci ho nařkli z nevhodného chování připomínajícího šikanu, se dohodl na spolupráci s mužstvem univerzity ve Vermontu. Týmu z ligy NCAA bude pomáhat jako dobrovolný konzultant.

celý článek
Hokej

Vedení AHL: Odstartujeme začátkem prosince

Vedení AHL odsunulo obvyklý začátek zámořské hokejové ligy o dva měsíce. I přes přetrvávající nejistotu a zdravotní krizi spojenou s pandemií koronaviru ale věří, že soutěž se bude moct naplno rozjet 4. prosince. Posunutí začátku nové sezony ve čtvrtek posvětila Rada guvernérů. S detaily ale přední zástupci vedení AHL zatím čekají a chystají se i nadále pečlivě monitorovat situaci ve všech 31 městech, v nichž farmářské celky klubů NHL působí.

celý článek
Hokej

Nová Paka loví mistra světa a ostříleného borce z NHL

Pro druholigovou BK Novou Paku (loňský nováček 2. Národní ligy – třetí nejvyšší soutěže v ČR) by to byla pecka. Hokejový tým z okresu Jičín v pátek namlsal své fanoušky fotkou hráče s rozmazaným obličejem v dresu Sparty, který by se už po víkendu měl stát novou posilou klubu. Podle všeho by se mělo jednat o dvojnásobného mistra světa, třiačtyřicetiletého útočníka Jana Hlaváče.

celý článek
ZOBRAZIT další články
advert
advert