Silniční cyklistika

Tým vítěze Tour de France očkovali proti koronaviru

Celek UAE Emirates je prvním cyklistickým týmem WorldTour, který byl kompletně očkován proti koronaviru. Vítěz Tour de France 2020 – Slovinec Tadej Pogačar, který je lídrem tohoto týmu a jeho kolegové obdrželi svou dávku na soustředění v Abú Zabí. Všech 59 členů týmu UAE Emirates bylo očkováno na prvním společném soustředění ve Spojených arabských emirátech. Vakcína byla aplikována 27 závodníkům a 32 zaměstnancům UAE Emirates. Všichni byli očkováni vakcínou od čínské společnosti SinoPharm Group. Očkování se skládalo ze dvou dávek. „Velmi se nám ulevilo, že jsme dostali příležitost chránit sebe a ostatní lidi očkováním proti viru,“ říká Mauro Gianetti, ředitel týmu.

Celek UAE Emirates je prvním cyklistickým týmem WorldTour, který byl kompletně očkován proti koronaviru. Vítěz Tour de France 2020 – Slovinec Tadej Pogačar, který je lídrem tohoto týmu a jeho kolegové obdrželi svou dávku na soustředění v Abú Zabí.

Všech 59 členů týmu UAE Emirates bylo očkováno na prvním společném soustředění ve Spojených arabských emirátech. Vakcína byla aplikována 27 závodníkům a 32 zaměstnancům UAE Emirates. Všichni byli očkováni vakcínou od čínské společnosti SinoPharm Group. Očkování se skládalo ze dvou dávek. „Velmi se nám ulevilo, že jsme dostali příležitost chránit sebe a ostatní lidi očkováním proti viru,“ říká Mauro Gianetti, ředitel týmu.

Gianetti byl jedním z 30 tisíc lidí, testujících vakcínu od SinoPharm. Ta byla vyvinuta v Číně a část testování proběhlo ve Spojených arabských emirátech: „Byl jsem jedním z 30 tisíc dobrovolníků, kteří v Abú Zabí testovali novou vakcínu SinoPharm. Dostal jsem dvě dávky a neměl jsem žádné vedlejší účinky. V současné době je vakcína ve třetí testovací fázi. Zatím nemá oficiální povolení, ale to nebude dlouho trvat. Do konce roku 2021 plánují distribuovat miliardu dávek."

Očkování nebylo pro členy týmu UAE Emirates povinné, aspoň podle slov Maura Gianettiho. Tým UAE Emirates byl jedním z prvních týmů, který byl výrazně zasažen koronavirem. V loňském ročníku UAE Tour byl celý tým v karanténě, protože se nákaza prokázala u Fernanda Gavirii a dalších členů týmu. Gaviria byl nakažen dokonce dvakrát. Týmový osteopat Dario Marini byl kvůli komplikacím způsobeným koronavirem devět dní na jednotce intenzivní péče.   

 

                                                                                         Václav Prokůpek

REDAKCE