Fotbal nižší soutěže

Preview ČFL: Dotáhnou Zápy postup do FN ligy?

O druhém březnovém víkendu se po čtyřměsíční zimní přestávce znovu rozjede Česká fotbalová liga. Že do jarní části sezony vstupují z první příčky suverénní Zápy s desetibodovým náskokem pře druhými Domažlicemi možná víte.

Máte ale přehled o tom, kteří hráči patří mezi hlavní aspiranty na korunu pro krále střelců? Tady jsou nejlepší kanonýři třetí nejvyšší soutěže.

 

8 gólů – Jan Jelínek, Tomáš Matějka (oba Zápy)

O třetí příčku v tabulce střelců ČFL se dělí duo z vedoucích Záp. Zatímco sedmadvacetiletý Jelínek, který v klubu na Praze-východ hostuje ze Žižkova, vynechal na podzim jediné ze 17 odehraných utkání, o čtyři roky starší Matějka byl daleko efektivnější. Útočník se zkušenostmi z druhé nejvyšší soutěže si připsal 12 startů, všechny své zásahy ale vměstnal do čtyř zápasů.

Někdejší hráč Vlašimi či Vltavínu se prosadil v prvním a předposledním podzimním kole, mezi ně vměstnal dva hattricky v devíti dnech. Poté, co sám rozhodl o tříbodovém zisku Záp v Převýšově (3:0), se třemi trefami podílel na demolici posledních Jiren (6:1).

O druhém březnovém víkendu se po čtyřměsíční zimní přestávce znovu rozjede Česká fotbalová liga. Že do jarní části sezony vstupují z první příčky suverénní Zápy s desetibodovým náskokem pře druhými Domažlicemi možná víte. Máte ale přehled o tom, kteří hráči patří mezi hlavní aspiranty na korunu pro krále střelců? Tady jsou nejlepší kanonýři třetí nejvyšší soutěže.

 

9 gólů – Jaroslav Benda (Brozany), Fortune Bassey (Radotín), Miroslav Verner (Litoměřicko)

Brozany vstoupí do jarní části sezony z předposlední příčky, nemít v kádru Jaroslava Bendu, figurovaly by na úplném dně. Postaral se o 9 z 21 gólů, které klub z Litoměřička na podzim nastřílel. Bendovy branky navíc přinášely body, v 11. kole hattrickem zařídil Brozanům výhru v regionálním derby nad Litoměřickem 3:0.

Třikrát se v jednom zápase dokázal prosadit také kanonýr radotínské Olympie Fortune Akpan Bassey (na foto). Dvacetiletý Nigérijec zkraje sezony dovedl svůj tým k cenné výhře 4:2 nad nebezpečnými Domažlicemi. Pokud bude pokračovat ve stejných výkonech i na jaře a šestý Radotín bude šlapat jako ve druhé polovině podzimu, má velkou šanci stát se nejlepším střelcem soutěže.

Litoměřický Miroslav Verner stejně jako ostatní dva devítigóloví střelci nastoupil do všech zápasů v první polovině sezony. Odchovanec pražské Slavie řádil hlavně v září, kdy v šesti odehraných duelech nasázel šest branek. Svůj účet uzavřel s posledním kole, v němž přisoudil Litoměřicku důležité tři body v Živanicích (1:0).

 

                                                                           Václav Prokůpek

 

REDAKCE