Fotbal nižší soutěže

2. liga: Brno a Jihlava postupují do baráže o HET ligu, Viktoria Žižkov zatím zachráněna

Famózní forma z posledních týdnů neopustila Zbrojovku ani ve 29. kole druhé nejvyšší soutěže, v němž doma deklasovala Třinec 5:0. Vzhledem k remíze Hradce Králové v Pardubicích 0:0 může navíc s předstihem slavit místenku v baráži. O postup mezi elitu bude usilovat také druhá Jihlava, která díky hattricku Lukáše Zoubeleho zvítězila v Ústí nad Labem 3:2. Vysočinu čeká 15. tým první ligy, Brno vyzve 14. celek HET ligy.

Brno potřebovalo k jistotě baráže získat více bodů než Hradec Králové, který v souběžně hraném východočeském derby bojoval v Pardubicích. Skóre otevřel rybičkou Magera a ještě před přestávkou přidal pojistku devatenáctiletý Pachlopník. V 74. a 81. minutě se prosadil dvakrát Šumbera a pátou branku přidal Bariš. Zbrojovka si připsala páté vítězství za sebou.

Jihlavě stačil k definitivě startu v baráži bod, ale v Ústí neponechala nic náhodě a už v první půli třemi brankami rozhodla. Mezi 21. a 41. minutou si připsal hattrick ústecký rodák Zoubele. Severočeši ještě v závěrečné desetiminutovce utkání zdramatizovali, když v 84. minutě snížil Matějka a poté proměnil penaltu Šup. Srovnat ovšem nedokázali.

Už jistý vítěz soutěže a přímý postupující do první ligy z Českých Budějovic doma nezaváhal a porazil Varnsdorf 3:0. V 10. minutě se prosadil Provod a těsně před přestávkou zvýšil z pokutového kopu Kladrubský. V první nastavené minutě se blýskl nůžkami Havel a zaznamenal třetí trefu Dynama.

Žižkov porazil doma po dvou gólech v úvodu druhé půle Vlašim 2:0 a z posledního místa ztrácí na dvojici konkurentů v boji o záchranu už jen bod. Znojmo totiž doma za bezbrankového stavu nedalo penaltu a nečekaně prohrálo s Vítkovicemi 0:3. Táborsko pak podlehlo 0:1 Sokolovu, který se definitivně udržel. Jistotu udržení má také Chrudim.

kolo druhé fotbalové ligy:

Brno - Třinec 5:0 (2:0)

Branky: 74. a 81. Šumbera, 31. Magera, 44. Pachlopník, 85. Bariš. Rozhodčí: Cieslar - Pochylý, Lakomý. ŽK: Bedecs (Třinec). Diváci: 3523.

Ústí nad Labem - Jihlava 2:3 (0:3)

Branky: 84. Matějka, 87. Šup z pen. - 21., 29. a 41. Zoubele. Rozhodčí: Cihlář - Hrabovský, Kožár. ŽK: Chlumecký, Tijani, Preisler (všichni Jihlava). Diváci: 576.

České Budějovice - Varnsdorf 3:0 (2:0)

Branky: 10. Provod, 43. Kladrubský z pen., 90.+1 Havel. Rozhodčí: Petřík - Blažej, Kubr. ŽK: Čavoš (Č. Budějovice). Diváci: 1561.

Pardubice - Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Nenadál - Caletka, Ratajová. ŽK: Jeřábek - Leibl. Diváci: 1721.

Táborsko - Sokolov 0:1 (0:1)

Branka: 36. Vávra. Rozhodčí: Matějček - Myška, Melichar. Bez karet. Diváci: 750.

Viktoria Žižkov - Vlašim 2:0 (0:0)

Branky: 51. vlastní Mizerák, 56. Frizoni. Rozhodčí: Machálek - Vitner, Vaňkát. ŽK: Štochl, Janda, Fortelný, Novotný (všichni Vlašim). Diváci: 853.

Prostějov - Chrudim 0:0

Rozhodčí: Berka - Leška, Váňa. ŽK: Slaninka - Mrázek. Diváci: 420.

Znojmo - Vítkovice 0:3 (0:0)

Branky: 73. Januška, 78. Praus, 82. Chvěja. Rozhodčí: Vojkovský - Podaný, Mojžíš. ŽK: Buček - Vasiljev. Diváci: 385.