Fotbal nižší soutěže

FK Admira Praha doma porazila plzeňskou Doubravku a postupuje do ČFL

Pražané se dočkali! Po zápase s Doubravkou je jasné, že se mohou na Admiře těšit z postupu do ČFL. Domácí zápas proti Doubravce černo-bílí ovládli a jelikož Čížová padla v Berouně, tak se mohlo slavit předčasně. Od začátku zápasu bylo vidět, kdo je na hřišti pánem. Hned ze začátku ukázal dobrou kombinaci Martinic se Zahálkou, po které měl na kopačce dobrou příležitost Šimek, ale trefil pouze Luhového. V další šanci byl Kurek, když si našel odražený míč, který musel obránce na poslední chvíli zblokovat na roh.

Ten ještě gólový nebyl, ten následující už ano. Na přetažený centr na zadní si naskočil Martinic a hlavou přes celou branku otevřel skóre - 1:0.

Tentýž hráč se blýskl pět minut poté. Průnikem středem hřiště se dostal před Luhového, kterého zkušeně obstřelil a vsítil pěknou branku - 2:0. Ke dvěma gólům si mohl domácí kapitán připsat i "áčko", ale Zahálku po jeho nahrávce vychytal Luhový. Následně se ani podruhé nepodařilo Šimkovi překonat plzeňského brankáře. Doubravka si během prvního dějství nic nevytvořila a Admira tak šla do kabiny se zaslouženým vedením.

Po zápase se mohlo slavit

Doubravka vyšla z kabiny s chutí a na svého soka vlétla. Hned v 51. minutě si na centr naskočil Krejčí a dosáhl kontaktní branky - 2:1. Byť byla hra plzeňského celku opačná té z první půle, další šance to nepřineslo. Admira se vzpamatovala a před zraky 245 diváků (dle zápisu) se dostávala do dalších šancí. Stejně jako v prvním poločase, tak ne každá byla proměněna. Individuálně se blýskl Zahálka, jeho střelu ale Luhový reflexem vykopl.

Na druhé straně to zkoušel hlavou znovu Krejčí, další úspěch ale nezaznamenal. Admira si gól schovala do 76. minuty, kdy po autu Kurek vybídl do středu vápna Čáchu a ten prostřelil vše stojící před sebou - 3:1. O čytři minuty později centroval z pravé strany z prvního dotyku Majer na Čáchu, který akrobaticky z úrovně penalty zakončil a lehkou tečí skončil kulatý nesmysl v síti - 4:1. Posledním pokusem o gól byla střela Křížka, ta se ale neujala. I tak ale domácí stvrdili postup dobrým výkonem!

Admira Praha tak postupuje do ČFL již potřetí v historii klubu! Po zápase nechyběla oslavná pyroshow s těmi nejvěrnějšími fanoušky.

Ohlasy k zápasu

FK Admira Praha

František Peřina, trenér: Věděli jsme, že Čížová prohrála, a tak bylo hlavním motivem hledat motivaci pro hráče. První poločas jsme byli lepší, Doubravka přijela oslabená, chyběl jí Ungr. Měli jsme dost šancí, hrálo se na jednu branku. Ve druhé půli jsme polevili a ze standardky inkasovali. Poté jsme se ale zvedli a třetí branka rozhodla o našem zaslouženém vítězství.