Fotbal nižší soutěže

Valcíři z Frýdku – Místku přišli o postup do FNL

Nevyšlo to. Valcíři se po celé jaro rvali, na vytoužené první místo v MSFL to nakonec ale o chlup nevyšlo. Úkol mužstva však byl splněn, sezonu fotbalisté Frýdku totiž zakončili na pěkném třetím místě tabulky. Frýdek-Místek měl před posledním kolem náskok dvou bodů na druhou Líšeň. Ta měla ale lepší vzájemné zápasy, a tak museli frýdecko-místečtí ve svém utkání zvítězit. Zpočátku jim hrálo všechno do karet, protože jejich soupeř o prvenství v MSFL prohrával v Hodoníně. Jenže v šestatřicáté minutě prohrával už i Frýdek.

Po rohovém kopu z levé strany se míč dlouhou dobu odrážel ve skrumáži na malém vápně, až se dostal k Vojtěchu Heinikovi, který jej dopravil do sítě a otevřel skóre zápasu. Tři minuty před poločasovou přestávkou ale byl jeden z hostů faulován v pokutovém území Hlučína a byla nařízena penalta. K ní si stoupl nejlepší střelec Moravskoslezské fotbalové ligy Adam Varadi a bezpečně ji proměnil. Sezonu tak zakončil s jednadvaceti góly a tabulku střelců ovládl spolu s kroměřížským Janem Silným. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhém poločase dokázala Líšeň otočit svůj souboj v Hodoníně a Frýdek potřeboval k postupu a vítězství v MSFL vyhrát. Jenže pět minut před koncem jeho naděje definitivně zhasly. Nešťastným a smolným hrdinou se stal zkušený hostující Petr Literák, který si vstřelil vlastní branku. Navíc v první nastavené minutě viděl červenou kartu hostující Gomola za zmaření slibně se rozvíjející šance domácího Hlučína. Ten si tak už vedení pohlídal a v utkání zvítězil nečekaně 2:1. Frýdek tak v posledním kole spadl až na třetí příčku Moravskoslezské fotbalové ligy, protože jej přeskočila nejen Líšeň, ale také Petřkovice.Milan

Ohlasy k zápasu

FC Hlučín

Milan Valachovič - trenér Hlučína: Hodně lidí říkalo, že je rozhodnuto už před zápasem, jenže my jsme hráli trpělivě a všem těmto lidem jsme zavřeli ústa. Navíc si myslím, že penalta soupeře byla vymyšlená a naopak nám byla jedna po faulu na Málka odepřena. Ukázali jsme charakter.