Fotbal nižší soutěže

Líšeň vyhrála MSFL a postupuje do druhé ligy FNL

Díky výhře v Hodoníně a porážce Frýdku v Hlučíně zvítězil Líšeň v celé MSFL. Po bodové ztrátě v Uničově by na postup Líšně málokdo vsadil třeba i pověstnou zlámanou grešli. V poločasu utkání v Hodoníně ještě méně. Líšeňští odcházeli do kabin z tropického počasí se svěšenou hlavou. Měli sice dobrý vstup do utkání. Machálek mohl krátce po úvodním hvizdu dát vedoucí gól, ale na jaře se mu prostě nevede. Po třech zmařených šancích hostů přišel hodonínský aut.

Díky výhře v Hodoníně a porážce Frýdku v Hlučíně zvítězil Líšeň v celé MSFL. Po bodové ztrátě v Uničově by na postup Líšně málokdo vsadil třeba i pověstnou zlámanou grešli. V poločasu utkání v Hodoníně ještě méně. Líšeňští odcházeli do kabin z tropického počasí se svěšenou hlavou. Měli sice dobrý vstup do utkání. Machálek mohl krátce po úvodním hvizdu dát vedoucí gól, ale na jaře se mu prostě nevede. Po třech zmařených šancích hostů přišel hodonínský aut.

Dlouhý míč ze zázemí zamířil až do vápna, kde po dvou hlavičkách skončil v síti. A nemuselo zůstat jen při něm. Třeba ve 35. min. vyběhl Vítek hasit chybu obránců před vápno, kde však při fotbalové kličce ztratil míč, ale Done ze 22 m netrefil nikým nehlídnou bránu. Takže to vypadalo, že Líšeň nejen, že nepostoupí, ale neudrží ani druhé místo. Za hodonínského stavu 1:0 stačil Frýdku bohatě remízový poločas v Hlučíně 1:1.

Druhá půle vypadal ve vedru jinak. Vyrovnávací branka Smejkala, kdy bombou pod břevno překonal z 25 m druhého hodonínského gólmana Novotného, který nastoupil mezi tři tyče za distancovaného Petráše, prakticky nic neměnila na postupové pozici. Zato Hodonín si uvědomil, že nyní musí udržet výsledek, který by stačil na záchranu. Rozhodl se však jej nejen bránit, ale třeba i pojistit dalším gólem. A tak hrál útočný fotbal a dostával brněnský celek pod tlak. Řekl bych, že žádný líšeňský soupeř v této sezóně si nevypracoval tolik šancí, co Hodonín.

Ale když už byl Vítek překonán, tak gólmana zastoupila tyč, či břevno. Nebo Žák, Done, či Sasín nastřelili jen obránce. Ale Líšeň ukázala, že má silný tým. V 81. min. dala druhý gól, když Machálek unikl po pravé straně kolem dvou zadáků a míč poslal na zadní tyč, kam dobíhal dorostenec Rolinek – 1:2. Branka dala pokyn Frýdku ve Hlučíně, kde nerozhodný stav už nestačil exligovým fotbalistům k postupu, ale vehnala v útok i Hodonín, jenž dobýval Vítkovu branku, ale nedobyl ji. Šance si však v závěrečné desetimutovce vytvořil nejméně tři. Tu poslední dvě minuty před koncem, kdy Vítek vyrazil vleže bombu Sasína z malého vápna. Ještě tři minuty po konečném hvizdu sudího Slabého čekali hráči na výsledek z Hlučína, který byl pro ně příznivý.

Pak teprve nastal jásot za pomezní čarou a poté velké skandování v kabině. Brněnská čtvrt Líšeň je po Zbrojovce (včetně Židenic), Rudé hvězdě, Králově Poli a Bystrci dalším, kdo se dostal do druhé nejvyšší fotbalové soutěže v republice.

Ohlasy k zápasu

FK Hodonín

Pavol Švantner - trenér Hodonína: Věděli jsme, že hrajeme o záchranu a byli jsme k ní opravdu blízko. Chybou bylo, že jsme některou ze šancí nezvýšili vedení na 2:0. Pak jsme měli velké šance i za stavu 1:2, ale to jsme hráli už vabank. V poločase jsme měli vést o dvě branky. Bohužel sestupujeme, čímž jsme udělali radost zase jiným. Určitě se mně nezdálo, že si řada soupeřů nepřála mít náš celek v MSFL a dělala vše pro to, abychom sestoupili my. Ale to z nás vinu za ztrátu soutěže nesmývá.

SK Líšeň

Miloslav Machálek - Trenér SK Líšeň: Hráčům jsem se snažil říct, že pokud je šance třeba jen teoretická, musí o ní zabojovat. Vstoupili jsme do utkání aktivně, ale bez gólového efektu. V poločase jsme si něco k utkání řekli a podařilo se nám obrátit skóre, i když je nutno přiznat, že soupeř si vybojoval nejméně tři gólovky. Vítek nás v závěru zachránil. Bylo to velmi těžké utkání. Pokud bychom nepostoupili, byl jsem připravený od mužstva odejít. Ale teď je situace jiná. Dokázali jsme v historii klubu něčeho výjimečného.