Fotbal nižší soutěže

ČFL: Super zápas v Domažlicích odnesla rezerva Slavie

Po třech odehraných kolech nového ročníku ČFL zůstává bez ztráty už jen jediný tým, ještě minulou sezonu druholigové Táborsko. První body o víkendu ve skupině A ztratily rezervy Sparty, Plzně i Slavie. Naprázdno přitom vyšli jen sešívaní, kteří v parádním sedmigólovém představení před nadstandardní třetiligovou návštěvou padli v Domažlicích s domácí Jiskrou. Tabulce skupiny B pak vévodí po druhé výhře s tříbodovým nádechem Živanice.

Fotbal v Domažlicích musel bavit, přes tisíc diváků v ochozech stadionu na Střelnici vidělo už v prvním poločase pět gólů. Čtyři minuty před přestávkou zlomil nerozhodný stav 2:2 domácí Petr Mužík, když bezpečně proměnil nařízenou penaltu. A byl to právě domažlický kapitán, kdo se stal hrdinou zápasu. Mladé slávistické béčko sice po změně stran ztrátu stáhlo, jenže v 65. minutě potrestal další velkou hrubku sešívaných právě Mužík. Na tuto trefu už hosté odpovědět nedokázali a poprvé zůstali bez bodu.

„Zápas jsem si moc užil, přišlo opět přes tisíc lidi, atmosféra byla super. Hrálo se nahoru dolů, pro diváky nádhera, pro trenéry už to bylo asi horší,“ okomentoval atraktivní duel jeho hlavní postava Petr Mužík. Ten přitom v minulém ročníku ČFL zamířil do černého i vinou zranění a dlouhé absence pouze jednou. „Nyní se cítím výborně po všech stránkách. Fotbal mě baví, góly jsou už tak trochu navíc,“ podotkl zkušený záložník.

Mladý tým Slavie bez posil z A-týmu zanechal v Domažlicích dojem. „Musím uznat, že se mi líbili, řekl bych, že hráli ještě lépe než béčko Sparty. Jsou hodně běhaví, dobře kombinují. Bohužel pro ně, právě jejich mládí a nezkušenost je stály lepší výsledek, když nám dvěma hrubkami v rozehrávce darovali dva góly,“ nechala se slyšet dlouholetá opora Jiskry.

Domažlice nevstoupily do sezony nejhůř, po třech kolech mají na kontě šest bodů. Po domácí porážce s rezervou Sparty si odvezly všechny body z Písku, skalp slávistického béčka tak přišel vhod. „Potřebovali jsme potvrdit tři body z Písku, což se povedlo. Tahle výhra nás může hodně nakopnout. Teď musíme pořádně zregenerovat a připravit se na středeční pohárový zápas s Ústím na Labem,“ vyhlíží domažlický kapitán 2. kolo MOL Cupu. O víkendu si pak Chodové zahrají o další body do tabulky ČFL na půdě nováčka z Rakovníka, jenž schytal čtyřgólový výprask od Vltavínu.

Tři zápasy, devět bodů a skóre 10:2. Táborsku vychází úvod třetiligové sezony po sestupu z druhé nejvyšší soutěže zatím na výbornou. Jeden z hlavních aspirantů na triumf si poradil i s Karlovými Vary. Na výhře 3:0 na stadionu Slavie se dvěma trefami podílel Francouz Martins Toutou, s pěti zásahy nejlepší střelec soutěže.

Domažlice – Slavia B 4:3 (3:2)
Branky: 10. Matas, 39. Kropáček, 41. Mužík (pen.), 65. Mužík – 7. a 30. Nabiyev, 59. Červ
Příbram B – Motorlet 3:0 (1:0)
Branky: 30. Voltr (pen.), 59. Nový (pen.), 75. Polák
Admira - Plzeň B 1:0 po pen.
Karlovy Vary – Táborsko 0:3 (0:2)
Branky: 5. Musiol, 26. a 51. Toutou
Hostouň – Štěchovice 1:2 po pen. (0:0)
Branky: 90. Mařík – 64. Kučera