Fotbal nižší soutěže

MSFL: Rezerva Baníku poprvé bez bodu

Bez bodu odjeli z Otrokovic fotbalisté Baníku Ostrava B. Ve čtvrtém kole MSFL prohráli na hřišti místní Viktorie 2:3. Po třech remízách si na konto připsali první porážku. FC Viktoria Otrokovice - Baník Ostrava B 3:2 (1:0)

FC Viktoria Otrokovice - Baník Ostrava B 3:2 (1:0)

Branky: 26. Dnistranskij, 74. Novák, 84. Minář- 48. Lokša (pen), 75. Mooc. Rozhodčí: Rosický – Popelák, Vostrejž. ŽK: Mozol, Jasenský - Celba, Buchta.

FC Viktoria Otrokovice: Semanko – Malý, Mozol (73. Bahounek), Vavřík, Jasenský (C), Novák, Dnistrianskyi (71. Slaný), Koňařík (82. Minář), Dekleva (61. Fiala), Mlýnek, Přikryl.

Baník Ostrava B: Číž - Celba, Velner, Hasala, Russmann (46. Lehnert) - Bolf (46. Ptáček), Foltyn (80. Zajíček), Mooc, Urban (86. Raab) - Žák (68. Buchta), Lokša.

Dvakrát se domácí dostali do vedení, dvakrát dokázal Baník vyrovnat. V první půli se však prosadili pouze domácí. Oleksander Dnistrianskij si naběhl na centr mířící do šestnáctky a přesným zakončením k tyči otevřel skóre. Hosté se v prvním poločase příliš neprosazovali, a tak vcelku logicky skončil první poločas 1:0 pro domácí.

Brzy po pauze rezerva Baníku vyrovnala. Radovan Lokša bezpečně proměnil penaltu a čekalo se, že se Baník nadechne k dalšímu náporu. O něčem takovém však domácí nechtěli slyšet. A v 74. minutě zacílil Filip Novák poté, co si zpracoval dlouhý míč, k levé tyči a Otrokovice podruhé vedly. Jen ale minutu. Přesně do chvíle, kdy Aleš Mooc dostal v pokutovém území ideální přihrávku a vyrovnal na 2:2. Tři body však přesto brali domácí. A rozhodl o tom rohový kop. Na míč si naběhl nekrytý Michal Minář a vstřelil gól, na který už hosté zareagovat nemohli.

DANIEL TCHUŘ (trenér Baníku Ostrava B): „O výsledku sice rozhodla standardní situace ze závěru zápasu, což mě samozřejmě nenechává klidným, nicméně my jsme doslova prohospodařili první poločas. Ukázali jsme toho v něm velice málo. Byli jsme pomalí, nepřesní a vlastně jsme si takřka nic nevypracovali. Ve druhém poločase už to bylo z naší strany lepší, dokázali jsme se dostat do určitého tlaku, ale z toho jsme taky nedokázali příliš mnoho vytěžit. Tenhle zápas ukázal, že fotbalovost v MSFL nestačí. Je potřeba přidat důraz, vůli a bojovnost. Otrokovice byly srdnatější a proto zaslouženě vyhrály."