Fotbal nižší soutěže

Viktoria Žižkov má nového majitele a prý už je bez dluhů

Druholigový celek Viktoria Žižkov hlásí změny ve vlastnické struktuře. Novým majitelem je podnikatel Martin Louda, novým předsedou představenstva se stal Milan Richter. Všechny finanční závazky klubu jsou uhrazeny. Klub o tom informoval na tiskové konferenci, zpráva se posléze objevila i na facebookovém profilu Prahy 3.

Druholigový celek Viktoria Žižkov hlásí změny ve vlastnické struktuře. Novým majitelem je podnikatel Martin Louda, novým předsedou představenstva se stal Milan Richter. Všechny finanční závazky klubu jsou uhrazeny.  Klub o tom informoval na tiskové konferenci, zpráva se posléze objevila i na facebookovém profilu Prahy 3.

 

Martinu Loudovi je jedenačtyřicet a je žižkovským rodákem, podniká v oblasti nemovitostí a IT, je pětinovým vlastníkem nedalekého Domu Radost na náměstí Winstona Churchilla. Celek přebírá po Jiřím Rývovi, jenž zůstává členem představenstva a bude se podílet na vedení klubu. Vlastníkem Viktorie byl posledních pět let. Odvrátil zánik a stabilizoval ji ve druhé lize.

 

V té je Žižkov po podzimu šestý, na první barážovou příčku (třetí místo) ztrácí pět bodů. Proti loňskému ročníku jde o významný vzmach, vždyť Viktoria se na jaře na poslední chvíli zachránila.

S novým majitelem přicházejí velké ambice, Louda chce klub vrátit do nejvyšší soutěže. Ideálně už v probíhající sezoně.  

Mimo první ligu hraje už osmou sezonu, jeden rok (2015/16) strávila v ČFL, protože klubu byla kvůli neuhrazeným dluhům odebrána licence na druhou nejvyšší soutěž.


                                                                                       Václav Prokůpek

 

REDAKCE