Golf turnaje

Americký golfista Tiger Woods: Omezím počet turnajů!

Uzdravený Tiger Woods si pochvaluje, že má za sebou úžasný golfový rok. Po letech strádání se zády se letos vrátil do špičky, slavil i jedno vítězství a do dalších let vzhlíží s nadějí. Program na nadcházející rok bude bývalý první hráč světa teprve dávat dohromady, ale je jasné, že odehraje méně turnajů než letos.

"Mám za sebou ohromný rok, když si uvědomím, jak jsem na tom předtím byl. Teď je konec, můžu si sednout a vychutnat si to," řekl Woods po turnaji Hero World Challenge, který na Bahamách pořádá. Mezi osmnáctkou hvězd na něm skončil předposlední.

Jinak ale v sezoně po letech opět přiváděl fanoušky k šílenství. Na British Open skončil šestý, na PGA Championship byl druhý a posléze triumfoval v Atlantě ve finále FedEx Cupu, čímž si připsal osmdesáté vítězství na okruhu PGA.

Před rokem a půl přitom nemohl sedět, stát ani chodit, aby mu bolest ze zad nevystřelovala do nohou. Podstoupil čtyři operace, než se vrátil.

Letos Woods odehrál devatenáct turnajů, tedy stejně jako dohromady za předešlých pět let. Od roku 2006 hrál častěji jen v roce 2012, kdy absolvoval 22 startů. "V Tampě jsem se dostal do kontaktu a uvědomil si, že zas můžu vyhrávat a odehrát vyrovnaná kola," připomněl druhé místo na březnovém Valspar Championship.

V nadcházejícím roce bude s ohledem na záda hrát o něco méně. Zatím potvrdil jen starty na turnaji Genesis Open, který v půlce února uspořádá jeho nadace, a na všech čtyřech majorech. "Teprve se rozhodnu, kde začnu. S týmem to probereme, ale nebudu hrát tolik jako letos. Nejdříve musím posílit tělo a získat na váze," uvedl.

Jeho touha vyhrávat neutuchá. "Dokázal jsem si, že na to pořád mám. Jen se musí všechno sejít ve správnou chvíli. Žádostivost se nezměnila. Jen je otázkou, jak se bude chtít mému tělu. Občas nechce spolupracovat," podotkl s úsměvem Woods a dodal: "Už jsem tady dvacet let a je jasné, že starší sportovci nejsou tak vyrovnaní."

 

 

                                                                                                                                (pro)

REDAKCE