HET liga

Sparta zničila Plzeň, Jablonec čtvrtý

Šlágr 24. kola první ligy měl jasného vítěze. Fotbalisté Sparty na domácím hřišti v souboji třetího s druhým rozstříleli Plzeň 4:0 a přiblížili se jí v tabulce na osm bodů. Na čtvrtou pozici poskočil Jablonec po obratu 2:1 s Teplicemi.

Šesté místo si drží Zlín po stejném výsledku nad Duklou. Za ním je Mladá Boleslav, která si výhru 2:0 nad Příbramí zajistila v závěru. Důležité body v boji týmů ze spodku tabulky vezou Bohemians 1905 po triumfu 3:0 v Karviné.

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 4:0

Očekával se vyrovnaný souboj, místo toho šlo o jasnou záležitost. Fotbalisté Sparty ve 24. kole první ligy potvrdili jarní formu a rozstříleli Plzeň 4:0. Pražané se svému soupeři přiblížili v tabulce na rozdíl osmi bodů. Vítěznou branku zaznamenal Adam Hložek a v 16 letech, sedmi měsících a 15 dnech se stal nejmladším střelcem nejvyšší soutěže. Duel poznamenaly i nepokoje v kotli Viktorie, která dohrála v desíti.

Zlín - Dukla Praha 2:1

Jelikož mu dvojzápasový trest ještě nezačal platit, mohl Tomáš Poznar naskočit v základu Zlína a stal se klíčovou postavou při výhře 2:1 doma nad pražskou Duklou. Nejprve byl v souboji, při kterém si Ivan Ostojič dal vlastní gól, a sám navíc v šesté nastavené minutě rozhodl o triumfu ševců z penalty.

Opava - Slovácko 2:2

Bláznivé utkání málem dopadlo pro Opavu špatně, nakonec se Slováckem remizovala 2:2. Už v první minutě poslal slezský celek do vedení Bronislav Stáňa, navíc od 21. minuty hrálo Slovácko bez vyloučeného Dominika Janoška. Jenže trefy Lukáše Sadílka a Jaroslava Diviše překvapivě obrátily vývoj zápasu a remízu musel zachraňovat až forvard Tomáš Smola.

Mladá Boleslav - Příbram 2:0

Po neproměněné penaltě Nikolaje Komličenka z prvního poločasu to dlouho vypadalo, že fotbalisté Mladé Boleslavi v utkání 24. kola první ligy proti Příbrami nečekaně ztratí body. Severočechy však v závěru zachránili jiní. Po trefách Tomáše Ladry a Murise Mešanoviče porazili soupeře, který hrál téměř celý zápas v desíti, 2:0 a drží si jarní neporazitelnost.

Karviná - Bohemians 1905 0:3

Zatímco doma se trápí, venku se ukazují v úplně odlišném světle. Fotbalisté Bohemians 1905 na soupeřových hřištích vyhráli podruhé v řadě. V rámci 24. kola první ligy ve veledůležitém boji týmů z konce tabulky porazili Karvinou 3:0. Domácí, kteří dohrávali v desíti, nevyhráli pošesté v řadě a na čtrnácté Pražany nyní z patnácté příčky ztrácí už osm bodů.

Jablonec - Teplice 2:1

Teprve druhou ligovou výhru v novém roce uhrál ambiciózní Jablonec v úvodním zápase 24. kola. Tým, který v minulém kole trápil Plzeň (0:1) a předtím padl v nastaveném čase v Mladé Boleslavi (0:1), porazil Teplice 2:1. Jablonec ale musel otáčet výsledek, protože hosté vedli, ale nakonec po dvou zápasech přece jen našel střelce, přeskočil v tabulce Ostravu a je čtvrtý.