Hokej Extraliga

Trenér Lubina vykázán ze střídačky

Na první místo se vrátil po výhře 2:1 nad Spartou Třinec. Na druhý Liberec se po triumfu 3:1 ve vzájemné duelu dotáhl Hradec Králové. Jen o bod zpět jsou po vítězství 4:1 nad Karlovými Vary čtvrté Vítkovice. Poslední Pardubice padly 1:5 ve Zlíně a jejich kouč Lubina byl vykázán na tribunu. Mladá Boleslav zvítězila v Chomutově, Plzeň v Olomouci a Litvínov v Brně.

Piráti nastoupili proti Mladé Boleslavi ve speciálních dresech na podporu chomutovské nemocnice, štěstí jim ale nepřinesly, neboť Středočeši si odvezli tři body za výhru 5:3. Mladoboleslavským vyšla především druhá třetina, kterou ovládli 3:0 a slaví třetí triumf v řadě. Svěřenci Vladimíra Růžičky naopak padli po předchozích třech vítězstvích.

Hokejisté Hradce Králové ovládli šlágr proti vedoucímu Liberci 3:1 a bodově se na něj dotáhli. Bílí Tygři přitom ještě necelých jedenáct minut před koncem základní hrací doby vedli po gólu Šmída, Mountfield pak ale díky trefám Pauloviče, Chalupy a Zámorského skóre otočil. Liberec prohrál po předchozích šesti vítězstvích, Hradec zaznamenal pátý triumf v řadě.

Zlín si připomínal devadesátileté výročí od založení klubu, před utkáním s Pardubicemi byl ke stropu zimního stadionu Luďka Čajky slavnostně vyvěšen dres odchovance klubu a trojnásobného mistra světa Petra Čajánka.

A oslavy nepokazili ani domácí hokejisté, kteří oděni do retro dresů ze sezony 1995/96 porazili Dynamo hladce 5:1.

Hosté se od 32. minuty museli obejít bez svého hlavního trenéra Ladislava Lubiny. Za jeho opakované protesty směrem k hlavním sudím Hodkovi s Veselým po trestu na 2+10 minut pro Hollanda za úder do oblasti hlavy a krku byl hráčské lavici Pardubic udělen trest na dvě minuty a pak i dvacetiminutový, takže byl Lubina vykázán ze střídačky. Zlín se dočkal teprve druhé výhry z posledních jedenácti zápasů, Pardubice z posledních dvaceti duelů zvítězily v jediném.

V sobotu si Vítkovice doma vyšláply na Třinec a o den později na jejich ledě neuspěly ani Karlovy Vary, které padly 1:4. Triumf Ostravanů řídil svým prvním hattrickem v extralize slovenský útočník Radoslav Tybor, který své tři trefy obstaral mezi 16. a 34. minutou. Vítkovice tak na čelo tabulky ztrácejí jediný bod, Západočeši museli kousnout pátou prohru za sebou, v Ostravě navíc čekají na výhru od prosince 2013.

Už popáté za sebou dokázala bodovat Plzeň, která v Olomouci zvítězila 4:0. Za triumfem Západočechy nasměroval jejich kapitán Milan Gulaš, jenž skóre otevřel už po 43 vteřinách. Brankář Dominik Frodl vychytal třetí čisté konto v sezoně. Olomouc prohrála devátý z posledních deseti duelů a nepomohl jí ani Zbyněk Irgl, který se do sestavy Kohoutů vrátil poprvé od 9. prosince.

Po pěti zápasech našel Litvínov recept na Kometu, kterou v jejím hájemstvím porazil 5:3. A velký podíl na to měl útočník Lukáš Kašpar, který sezonu začínal právě v Brně, než se ho úřadující šampioni na konci listopadu zbavili jako nechtěného a poslali jej do Litvínova. Kašpar v neděli zaznamenal gól a asistenci. Gólman domácích Lukáš Dostál odchytal jen první třetinu, z pěti střel třikrát kapituloval a od druhého dějství přepustil místo mezi třemi tyčemi Karlu Vejmelkovi.