Hokej Extraliga

Jiří Šlégr končí jako trenér Litvínova

Klub HC Litvínov v krátké tiskové zprávě oznámil, že Šlégr jako hlavní kouč končí. Tým Litvínova se doma utká v zápase 22. kola v podkrušnohorském derby s Karlovými Vary.

Klub HC Litvínov v krátké tiskové zprávě oznámil, že Šlégr jako hlavní kouč končí. Tým Litvínova se doma utká v zápase 22. kola v podkrušnohorském derby s Karlovými Vary.

"Moje rozhodnutí je logické v tom smyslu, že pro mužstvo moje osoba nedává, co by to vyžadovalo. Je potřeba přivést někoho jiného, uvidíme, jestli tomu pomůže, jestli tým nastartuje. Ale není možné u toho jen stát a koukat se, jak se propadáme tabulkou," uvedl Šlégr pro iDnes.cz. "Není to o tom, že bych od toho utíkal. Nesu plnou zodpovědnost jako předseda představenstva a generální ředitel, rozhodně se od toho nedistancuji," řekl.

Nového šéfa střídačky chtějí v Litvínově představit co nejdříve. Nejpozději do konce týdne. "Necháme si pro sebe, kolik je kandidátů, i jejich jména. Fanoušci budou spekulovat, což není nic složitého. Na trhu je jasné, kteří trenéři jsou volní, není to žádná velká písemka. Kdo bude ochoten nám pomoct s nějakým smysluplným receptem, tak ho angažujeme," uvedl Šlégr.

Bez angažmá jsou momentálně například Josef Jandač, Alois Hadamczik, Antonín Stavjaňa, Vladimír Kýhos nebo Miloslav Hořava, který je podepsaný pod historickým titulem Litvínova. V minulých dnech se spekulovalo o zájmu Severočechů o tandem František Výborný - Marian Jelínek.

Litvínovu, který v předchozím ročníku hrál ve skupině o udržení, se od začátku sezony vůbec nedaří. Na kontě má z odehraných 21 zápasů jen 18 bodů a Pardubice jsou za ním jen kvůli horšímu skóre. Severočeši sice na úvod porazili Brno, ale pak vyšli pětkrát bodově zcela naprázdno a nedokázali dosud vyhrát dva zápasy po sobě.

"Kluci mají hlavu úplně plnou, nosí tam několik myšlenek. Potřebují si ji vyčistit, hrát jednodušeji, bojovat, jinak se z toho nedostanou. Na to recept úplně není; když je mužstvo v křeči, dostane první druhý gól a sesype se. Přestože proti Spartě hrajeme velice slušně, nevyhrajeme. Je to o hlavách, ne že ne," uvedl Šlégr.

Osmačtyřicetiletý Šlégr se jakožto předseda představenstva opětovně vrátil na litvínovskou střídačku před koncem února, kdy nahradil odvolaného Milana Razýma. Přestože Verva ani poté nepostoupila do vyřazovacích bojů o titul, klubové vedení rozhodlo o jeho pokračování u mužstva.

Šlégrova rezignace je čtvrtým předčasným trenérským koncem v této sezoně extraligy. Nejdříve byl na začátku října odvolán z lavičky Pardubic Ladislav Lubina a tým převzal asistent Radek Bělohlav. Ve Zlíně následně skončil Antonín Stavjaňa a nahradil jej Robert Svoboda. A na začátku minulého týdne se na brněnskou střídačku po odstoupení Petra Fialy vrátil klubový šéf Libor Zábranský.

Změnil se i realizační tým Hradce Králové: Vladimír Růžička doplnil 23. října na pozici hlavního trenéra Tomáše Martince.

                                                           Václav Prokůpek

REDAKCE