Hokej Extraliga

Pouhý den po konci na Kladně už hraje Réway za Kamzíky v Popradu

Pouhý den poté, co se oficiálně dohodl na ukončení spolupráce s kladenskými Rytíři, podepsal slovenský hokejista Martin Réway smlouvu s jiným týmem. Pětadvacetiletý útočník posílí HK Poprad, aktuálně čtvrtý tým slovenské nejvyšší soutěže. Klub to oznámil na svých oficiálních stránkách. Kdysi velký talent Réway přišel na Kladno z třetiligového Dolného Kubína.

Pouhý den poté, co se oficiálně dohodl na ukončení spolupráce s kladenskými Rytíři, podepsal slovenský hokejista Martin Réway smlouvu s jiným týmem. Pětadvacetiletý útočník posílí HK Poprad, aktuálně čtvrtý tým slovenské nejvyšší soutěže. Klub to oznámil na svých oficiálních stránkách. Kdysi velký talent Réway přišel na Kladno z třetiligového Dolného Kubína.

 

 

Martin projevil prostřednictvím svého agenta zájem přijít do Popradu a dohodli jsme se na jeho působení v HK Poprad," uvedl ředitel Kamzíků Ľudovít Jurinyi.

„Věříme, že pomůže schopnostmi, které má. Samozřejmě bude záležet na jeho výkonnosti, aby tu zapadl, protože máme hodně šikovných hráčů a kádr potřebujeme mít hlavně širší," doplnil Jurinyi na adresu Réwaye, který s mužstvem už několik dnů trénuje a vůbec poprvé v kariéře si vyzkouší slovenskou extraligu. Pražský rodák Réway reprezentující Slovensko působil v této sezoně v Kladně, kde mu dal šanci restartovat kdysi nadějně rozjetou kariéru majitel a útočník Rytířů Jaromír Jágr.

Réway, majitel bronzu z juniorského MS v roce 2015, ale nabídnutou příležitost nevyužil. I kvůli opakovaným nemocem odehrál jen 17 zápasů, v nichž zaznamenal jen šest asistencí.

 

V Popradu bude oblékat dres s číslem deset, a pokud bude zdravotně fit, premiéru za klub sídlící v desátém největším slovenském městě může zažít v pátek na ledě maďarského celku MAC Budapešť.

 

 

                                                             Václav Prokůpek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REDAKCE