Hokej Reprezentace

Ruští hokejisté po obratu zdolali Švédy v nájezdech

Ruští hokejisté vstoupili do domácího Channel One Cupu výhrou v Moskvě nad Švédskem 3:2 po samostatných nájezdech.

Tým ruské sborné vedený koučem Iljoz Vorobjovem sice po dvou třetinách prohrával 0:2, ale obrat dovršil vítěznou brankou v rozstřelu útočník Michail Grigorenko, který v utkání skóroval dvakrát.

Švédové se dostali do vedení v páté minutě zásluhou Holma. Sborné se nepodařilo v úvodním dějství vyrovnat ani ve dvou přesilových hrách při trestech Jonssona-Fjällbyho a Dahlbecka.

V druhé části se sice neprosadili při Ketovově trestu ani Švédové, ale ve 34. minutě zvýšili na 2:0. Dahlbeck využil clony před Sorokinem a uspěl nahozením od modré čáry. Rusové následně odolali i při Něstěrovově trestu a ve třetím dějství se také prosadili.

Ve 44. minutě při trestu Jonathana Davidssona překonal z pravého kruhu Larse Johanssona jeho spoluhráč z CSKA Moskva Grigorenko. Za 61 sekund vyrovnal střelou z mezikruží Gavrikov. Utkání nerozhodly ani dvě přesilovky Švédů, z nichž tři minuty a 16 sekund hráli v nastavení. V nájezdech se jako jediný prosadil Grigorenko.

Rusko - Švédsko 3:2 po samostatných nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Hokejový turnaj Channel One Cup v Moskvě je součást Euro Hockey Tour:

Rusko - Švédsko 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 44. M. Grigorenko (Něstěrov), 45. Gavrikov (Kadějkin), rozhodující sam. nájezd M. Grigorenko - 5. Holm (Jonsson Fjällby, Dahlbeck), 34. Dahlbeck (Kellman, Boqvist). Rozhodčí: Vikman, Heikkinen (oba Fin.) - Šalagin, Šišlo (oba Rus.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 12.680.

Sestavy:

Rusko: Sorokin - Něstěrov, Blažijevskij, Gavrikov, Tokranov, Antipin, Jelesin, Naumenkov, Vasilevskij - M. Grigorenko, Šalunov, Kaprizov - Gusev, Prochorkin, Barabanov - Tělegin, Andronov, Plotnikov - Slepyšev, Kablukov, Ketov - Kadějkin. Trenér: Ilja Vorobjov.

Švédsko: Lars Johansson - Persson, Dahlbeck, Bengtsson, Sellgren, T. Nilsson, Holm - Brodin, Linus Johansson, J. Lilja - M. Davidsson, J. Davidsson, Jonsson Fjällby - M. Lindqvist, Kellman, Boqvist - Emanuelsson, Fröberg, Wedin. Trenér: Rikard Grönborg.