Hokej Reprezentace

Open Air v Petrohradu před téměř 68 tisíci diváky

Hokejisté Ruska porazili v závěrečném utkání turnaje Channel One Cup Finsko 2:0 a poprvé v sezoně v seriálu Euro Hockey Tour naplno bodovali. Vítězem druhého dílu evropské tour se stali hráči Švédska. Česká reprezentace, která ovládla předešlý turnaj Karjala, skončila poslední. Svěřenci trenéra Miloše Říhy se ale udrželi v čele průběžného pořadí seriálu.

Utkání se hrálo na fotbalovém stadionu v Petrohradu, kde jej sledovalo 67.877.diváků. O obě branky Ruska se postaral útočník Anton Slepyšev, čisté konto udržel Ilja Sorokin.

Domácí sborné se ideálně vydařil úvod zápasu. Již ve druhé minutě byli Finové potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě a Rusové toho bleskově využili. Skóre otevřel Slepyšev, který ideálně tečoval střelu nejproduktivnějšího hráče KHL Šipačova.

Na další branku museli fanoušci počkat až do samotného závěru. V konci druhé třetiny mohl sice vyrovnat Paajanen, ale trefil jen tyč. Na druhé straně se do slibné šance dostali jmenovci Tkačovové, brankář Tuohimaa byl ale připraven.

Útočník CSKA Moskva Slepyšev se podruhé prosadil až v 59. minutě, kdy vybojoval puk v obranném pásmu a brejk zakončil střelou pod horní tyč. Úřadující mistři světa se snažili duel zdramatizovat při power play, k další brance měli ale blíže domácí. Finové stejně jako před rokem v utkání na fotbalovém stadionu v Petrohradu nedokázali skórovat.