KHL

HC Slovan Bratislava rozprodává hráče

V Kontinentální lize jsou nejhorším týmem. V 54 zápasech nasbírali 27 bodů, v lednu nezískali ani jeden a prohráli všech deset zápasů. Hokejisté Slovanu Bratislava mají jistotu, že pro ně sezona skončí předčasně. A proto řada z nich opouští potápějící se loď.

Je možné, že navždycky, protože slovenský celek už několik let po sobě dusí finanční problémy, které mohou letos vyústit v očekávaný odchod z KHL. Klub dluží hráčům na výplatách a není schopný utáhnout náročný provoz.

Logicky se tedy na konci přestupního termínu zbavuje většiny drahých hráčů. Už před Vánoci ho opustil například český útočník Michal Řepík, nyní ho následují další.

Forvard Patrik Lamper zamířil do Banské Bystrice, brzy ho bude následovat Mário Lunter.

„To jsou stoprocentně potvrzené odchody. Souhlas s rozvázáním kontraktu však mají další hráči,“ řekl marketingový ředitel Slovanu Milan Vajda.

Bratislavskému celku odchody výrazně uleví, nijak se jim nebrání, naopak je vítá. Sám hráče nabízí a jen záleží, zda případní zájemci stačí transfery formálně vyřešit s vedením KHL. „Kluci navíc chtějí zabojovat o nominaci na mistrovství světa, takže potřebují hrát,“ dodává Vajda.

Brankář Marek Čiliak zamířil do Komety Brno. On sám ostatně ještě před přestupem řekl:: „Rád bych si prodloužil sezonu o zápasy play - off.“ V moravské metropoli bude usilovat o svůj třetí český titul.

Souhlas k přestupu má i obránce Michal Sersen, o kterého se zajímal Liberec, nakonec však z přestupu sešlo. A zřejmě nebude moci zamířit ani nikam jinam.

„Sportovní ředitel Slovanu Oldřich Štefl jednání natahoval a my jsme nestihli transfer vyřešit. Michal už nemá šanci odejít, protože potřebujete čas, abyste s KHL stihl vyřešit rozvázání kontraktu. Škoda, že to nevyšlo,“ prohlásil liberecký kouč Pešán.

Slovenský klub musí mít v závěrečných sedmi zápasech základní části KHL na soupisce minimálně 21 hráčů, může si však dopomoci juniory.

Podobně jako před dvěma lety Medveščak Záhřeb, jenž kvůli ekonomickým potížím před pár dny odstoupil i z rakouské EBEL.

V ní ho může od příští sezony nahradit právě Slovan, který se v minulosti už opakovaně a neúspěšně pokoušel integrovat do české extraligy. Ta o něj však nestála.

 

                                                                 Václav Prokůpek

 

REDAKCE