KHL

STADIÓN sleduje: Čtvrtfinále KHL

Kazašská Astana zvládla poměrem 3:2 sedmý zápas proti Nižnému Novgorodu a postupuje do čtvrtfinále play off KHL. Dominik Hrachovina opět zůstal jen na střídačce. Dvojice pro čtvrtfinále KHL: Jekatěrinburg – Ufa, Astana – Omsk, CSKA Moskva – Dynamo Moskva, Petrohrad – Jaroslavl.

Dvojice pro čtvrtfinále KHL: Jekatěrinburg – Ufa, Astana – Omsk, CSKA Moskva – Dynamo Moskva, Petrohrad – Jaroslavl.

 

Bývalému trenérovi národního týmu Josefu Jandačovi přibyly další vrásky na čele. Metallurgu Magnitogorsk vystavila stopku už v prvním kole Ufa. Magnitogorsk se sice dostal v první zápase do vedení, ve zbytku série ale dokázal uhrát jen jeden bod a se skóre 4:2 se s letošní vyřazovací částí musí rozloučit.

V Rusku už před play- off mluvili o tom, že Josef Jandač během své kariéry sice řadu týmů přivedl až na vrchol, ale jen během základní části.

 

To jsme ostatně mohli vidět ve Spartě, posléze v národním mužstvu a nyní i v Magnitogorsku, který si po třetím místě a zisku 82 bodů musí balit svých pět švestek už v prvním kole.

 

V šestém utkání se o to postaral Jonas Kempainen, který ve dvanácté minutě prvního prodloužení zasunul puk za záda bezmocného Vasilije Košečkina. Josef Jandač a jeho tým si tak musí na další triumf počkat nejméně další sezónu.

 

 

                                                                                          Václav Prokůpek

REDAKCE