KHL

Ze čtyř Čechů zbyl v Magnitce jen jediný

Potvrdilo se, že ruské kluby v KHL se pomalu, ale jistě, zbavují legionářů. Těch českých nevyjímaje. V uplynulé sezoně se v hokejovém Magnitogorsku objevili hned čtyři Češi.

Potvrdilo se, že ruské kluby v KHL se pomalu, ale jistě, zbavují legionářů. Těch českých nevyjímaje. V uplynulé sezoně se v hokejovém Magnitogorsku objevili hned čtyři Češi.

 

Hlavní kouč klubu Josef Jandač byl ale odvolán už na začátku ročníku, asistent trenéra Jiří Kalous skončil v březnu a teď z Ruska přišla novinka, že v mužstvu „Magnitky“ v příští sezoně nebude pokračovat ani reprezentační útočník Tomáš Filippi.

 

V Magnitogorsku tak zůstává jen jediný Čech Andrej Nestrašil, který naopak na začátku dubna prodloužil kontrakt o rok.

 

„Filippimu jsme poděkovali za vykonanou práci, ale pro nadcházející sezonu s ním nepočítáme," nechal se pro ruskou agenturu ITAR - TASS slyšet viceprezident Metallurgu Sergej Laskov.

 

Sedmadvacetiletý Filippi se do Magnitogorsku, se kterým vyhrál v roce 2016 Gagarinův pohár, vrátil loni v prosinci poté, co sezonu začal v české extralize, konkrétně v Liberci. Následně včetně play-off KHL nastoupil do 27 zápasů, v nichž zaznamenal pět gólů a sedm asistencí.

 

                                                                  Václav Prokůpek

 

REDAKCE