Klasické lyžování

Začalo Turné čtyř můstků

Vítr se často otáčel a znepříjemňoval tak některým skokanům jejich pokusy, některé naopak donesl velmi daleko. Se zrádnými podmínkami si nejlépe poradil Stefan Kraft. Do závodu prošli tři čeští reprezentanti.

Vítězem kvalifikace se poměrně překvapivě stal Rakušan Stefan Kraft (138,5 m), který o dvě desetiny porazil zatím letos stále „vítězivšího“ Japonce Rjoja Kobayašhio (138,5 m) díky lepšímu stylu. Pozici černého koně turné potvrdil třetím místem Polák Piotr Żyła (137,5 m), čtvrté místo nečekaně obsadil Nor Andreas Stjernen (136,5 m), výbornou formu opět ukázal Rakušan Daniel Huber (133,5 m) a skvělé šesté místo obsadil nejlepší z Čechů – Roman Koudelka z Lomnice nad Popelkou (137,5 m).

 

Dalším z překvapivých členů elitní desítky byl sedmý Němec David Siegel (138 m), až s osmým místem se dnes musel spokojit loňský vítěz Turné Polák Kamil Stoch (130 m) a hned za ním na devátém místě skončil jeho krajan Dawid Kubacki (133,5 m). Elitní desítku doplnil Němec Andreas Wellinger (130 m).

Až čtyřicátý osmý byl překvapivě Nor Johann Andre Forfang (115 m) a v atraktivním souboji tak vyzve Poláka Piotra Żyłu.

 

Do závodu dokonce ani nepostoupil až 51. Slovinec Domen Prevc (122 m) a končí i 53. Američan Kevin Bickner (120 m) navzdory tomu, že v tréninkových skocích se dvakrát vešel do nejlepší desítky.


Kromě Romana Koudelky skočil skvěle i devatenáctý Viktor Polášek (133 m). Kvalifikoval se také 42. Lukáš Hlava (124 m). Za branami postupu však bohužel skončil Čestmír Kožíšek (115 m), který byl až padesátý sedmý.


V prvním závodě vyzve Roman Koudelka Slovince Anže Semeniče, Viktor Polášek vyzve také Slovince Boru Pavlovčiče a Lukáš Hlava se pokusí zabojovat v těžkém souboji se zkušeným Polákem  Dawidem Kubackim.

 

 

                                                       Václav Prokůpek

REDAKCE