Klasické lyžování

MSJ: Mix ovládli Rusové

Poslední den nabídl poslední závod mistrovství světa juniorů v Lahti. Byl jím závod smíšených týmů. Nejlépe si vedla hlavně díky skvělému výkonu žen reprezentace Ruska. Český tým se do druhého kola bohužel neprobojoval, skončil až na desáté příčce.

Rusko těsně vítězí


Vítězi se stali reprezentanti Ruska. Dva fantastické skoky předvedla zlatá medailistka z individuálního závodu Anna Špyněva (2x 95 m), která dokonce ovládla neoficiální individuální pořadí, skvěle skákala i střibrná medailistka z téhož závodu Lidija Jakovleva (97,5 a 94,5 m) a v konkurenci se neztratili ani ruští muži: Mikhail Purtov (88 a 90 m) a Maksim Sergeev (2x 88,5 m).

 

O čtyři body a osm desetin na Rusy nestačilo stříbrné Norsko. Nejslabším článkem byla Ingebjørg Saglien Braaten (85 a 87 m), velmi dobře skákala naopak Silje Ospeth (94 a 92,5 m).

Na rozdíl od Rusů byla jejich silnější část ta mužská. Výborný výkon předvedl Fredrik Villumstad (90,5 a 98 m) a vůbec nejlepší z mužů byl vítěz individuálního závodu Thomas Aasen Markeng (96 a 93 m). Bronz dnes putoval do Německa. O boj o vítězství je připravil průměrný výkon žen. Agnes Reisch přistála na 92,5 a 90,5 metrech a Selina Freitag zvládla pouze 86,5 a 85,5 metru. Výborně se naopak závod vydařil mužům. Lepší než Luca Roth (92,5 a 95,5 m) a Constantin Schmid (2x 93,5 m) byli pouze Markeng a Villumstad.

Český tým na špičku nestačil


Reprezentace České republiky bohužel zůstala podle očekávání daleko za nejlepší osmičkou. Konkréně tomu tak bylo o 35,1 bodu. Špatně si nevedly Štěpánka Ptáčková (86,5 m) a Zdenka Pešatová (88,5 m), krok s ostatními však dnes neudrželi Sebastian Kellerman (79,5 m) a Radek Selcer (79 m). Český tým nakonec obsadil desátou pozici.


Skončilo další mistrovství světa juniorů. Z českého pohledu příliš povedené nebylo.

 

                                                     Václav Prokůpek

 

REDAKCE