Klasické lyžování

STADIÓN a neobvyklé řešení: Češky raději neodcestovaly

Juliane Seyfarth ovládla oba závody předposlední zastávky Světového poháru žen v Nižném Tagilu, když za sebou dvakrát nechala suverénku letošní sezony, Maren Lundby. České reprezentantky do Ruska vůbec neodcestovaly.

Úvodní klání nabídlo také nejdelší závodní skok, jímž se stal druhý pokus vítězky, Juliany Seyfarth (93,5 a 100 m). I díky němu se mohla radovat z pohodového vítězství nad druhou Maren Lundby (90,5 a 92,5 m) a třetí Annou Odine Strøm (89 a 91,5 m).

Další příčky na čele obsadila 4. Katharina Althaus (88,5 a 93 m), jíž následovala 5. Eva Pinkelnig (90 a 92,5) a Lara Malsiner (88,5 a 92 m).Němka potvrdila fantastickou formu i o den později, když rivalkám nedala žádnou šanci. Druhou Maren Lundby (92 a 90 m) přeskákala v obou kolech o pět metrů! Pódium tentokráte doplnila Katharina Althaus (2x 91 m), jíž však v boji o druhé místo v celkovém hodnocení SP možná čeká nelehká práce.

 

Dvojnásobná vítězka z Nižného Tagilu se jí totiž přiblížila na odstup 97 bodů. Triumf si mimochodem bez nejmenších obtíží zajistila Maren Lundby, jejíž aktuální náskok na druhou příčku činí 405 bodů.

V samotném měření sil zaznamenala skvělý výsledek také 4. Nika Križnar (90 a 88,5 m), která za sebou nechala nejen šestou krajanku Uršu Bogataj (89 a 88 m), ale také pátou Saru Takanaši (90 a 87,5 m). Ta letos ovšem prožívá nejhorší sezonu ve své kariéře – i přes to ale obsadí s 99% pravděpodobností celkové čtvrté místo.


Russia Blue Bird


Koncovka ročníku patří kláním v Rusku, a tak na řadu přišla i závěrečná soutěž skládající se z osmi skoků (další čtyři budou následovat v Čajkovském). Na čele se tak pochopitelně nachází Juliane Seyfarth, na níž bude chtít útočit především druhá Maren Lundby.

 

V posledních dvou závodech Světového poháru ovšem bude muset stahovat ztrátu 16,3 bodu.

 

 

REDAKCE