Klasické lyžování

STADIÓN sportovní ostuda: Nikdo z Čechů nepostoupil

Za námi je poslední kvalifikace letošní sezony, která se tradičně konala na mamutím můstku Letalnica ve slovinské Planici. Její průběh byl ovlivněn častými změnami nájezdu, které vyústily ve velké bodové kompenzace pro později startující skokany. I tak jsme ale viděli mnoho dalekých letů, z nichž ten nejdelší předvedli hned dva letci - Rjoju Kobajaši a Markus Eisenbichler.

 

I tak jsme ale viděli mnoho dalekých letů, z nichž ten nejdelší předvedli hned dva letci - Rjoju Kobajaši a Markus Eisenbichler, kteří svorně dolétli na hranici 248 metrů, díky nižšímu nájezdu však triumfoval Kobajaši. Tak trochu dle očekávání se do závodu nepodívá ani jeden z Čechů, pěkný let a nový osobní rekord ale zaznamenal Filip Sakala.


Nový asijský rekord a první pozice v Planica 7 - s těmito úspěchy dnes bude uléhat Rjoju Kobajaši, jenž převedl další ze svých impozantních letů (248 m). To vše navíc z nájezdového okna číslo 1! Ze dvojky se rozjížděl Markus Eisenbichler, jenž rovněž doplachtil na hranici 248 metru, což je vyrovnání vlastního národního rekordu.

 

Třetí místo obsadil v pro změnu osobním rekordu domácí Timi Zajc (239 m), jenž bude o víkendu útočit na druhý kariérní triumf. Změny nájezdu pořádně zčeřily postupové vody, do závodu se totiž dostal za "jen" 185,5 metru Noriaki Kasai, zatímco Mackenzie Boyd-Clowes musel se svými 217,5 metru nedobrovolně ukončit sezonu. Jen tak tak postoupil třeba i Rus Dmitrij Vasiljev (223,5 m).


Nejlepším z Čechů byl v kvalifikaci Filip Sakala (206 m), který na 48. místě za postupem zaostal o necelých pět metrů. Půl metru před dvoustovku dopadli nakonec 56. Čestmír Kožíšek a 58. Tomáš Vančura, nejslabším z českého kvarteta byl 62. Lukáš Hlava (183,5 m).

 

REDAKCE