photo
Klasické lyžování

STADIÓN sportovní ostuda: Nikdo z Čechů nepostoupil

Za námi je poslední kvalifikace letošní sezony, která se tradičně konala na mamutím můstku Letalnica ve slovinské Planici. Její průběh byl ovlivněn častými změnami nájezdu, které vyústily ve velké bodové kompenzace pro později startující skokany. I tak jsme ale viděli mnoho dalekých letů, z nichž ten nejdelší předvedli hned dva letci - Rjoju Kobajaši a Markus Eisenbichler.

celý článek
photo
Klasické lyžování

STADIÓN a neobvyklé řešení: Češky raději neodcestovaly

Juliane Seyfarth ovládla oba závody předposlední zastávky Světového poháru žen v Nižném Tagilu, když za sebou dvakrát nechala suverénku letošní sezony, Maren Lundby. České reprezentantky do Ruska vůbec neodcestovaly.

celý článek
photo
Klasické lyžování

STADIÓN mile překvapen: Všechny Češky v hlavním závodě Raw Air

Zatímco se v kalendáři Světového poháru mužů stává Raw Air stálicí, ženská edice se letos dočkala své premiéry. Té se účastní také tři české reprezentantky, které bez větších potíží zvládly kvalifikaci. Jejich dobrý výkon vyšperkovala 17. místem Karolína Indráčková.

celý článek
photo
Klasické lyžování

STADIÓN gratuluje: Kobajaši vítězem Světového poháru

První individuální závod v rámci Raw Air máme za sebou. Další loterijní klání si dokázal podmanit Robert Johansson. Bodovali všichni tři čeští reprezentanti, Roman Koudelka z Lomnice nad Popelkou byl dokonce sedmý!

celý článek
photo
Klasické lyžování

Raw Air: Mladí Norové dominovali Kontinentálnímu poháru

V pozadí končícího mistrovství světa se v průběhu uplynulého víkendu odskákaly také dvě klání Kontinentálního poháru. V nich se nejlépe dařilo Norům, jejichž dominanci korunoval dvěma výhrami Marius Lindvik. Čechům se příliš nedařilo, z tria Hlava, Štursa a Vančura dosáhl na body pouze první zmiňovaný.

celý článek
photo
Klasické lyžování

Šílený závod skokanů na Mistrovství světa

Zatímco dosavadní závody na MS probíhaly v naprostém klidu, ale tentokrát si matka příroda přichystala od všeho trochu. Měnící se vítr, střídavé dešťové i sněhové přeháňky - to vše dnes výrazným způsobem míchalo kartami dnešního závodu. Ve druhém kole jsme se dočkali několika impozantních posunů oběma směry, přičemž o ten nejvýraznější se postaral pozdější mistr, Dawid Kubacki, kterého na pódiu doplnili Kamil Stoch a Stefan Kraft.

celý článek
photo
Klasické lyžování

MS: Smíšený závod vyhráli Němci

Smíšený týmový závod ukončil letošní skokanský šampionát. Poslední triumf vybojovalo německé družstvo, které nakonec s přehledem odvrátilo snažení druhých Rakušanů a podle očekávání zvítězilo. Bronz patří Norsku, Česko na postup těsně nedosáhlo.

celý článek
photo
Klasické lyžování

MS: Kraft vítězem kvalifikace, Češi postupují

Ani o půl hodiny posunutý start kvalifikace nerozhodil domácího Stefana Krafta, který si doskočil pro zasloužené vítězství. Medailisté z velkého můstku tentokrát za těmi úplně nejlepšími zaostali. Nejlepší z nich byl až devátý Markus Eisenbichler. Výbornou zprávou je, že kompletní česká čtveřice si dokázala poradit s nástrahami dnešní kvalifikace.

celý článek
photo
Klasické lyžování

KURIOZITA: Outsideři na skokanských můstcích

Podobně jako v případě každého světového šampionátu, i v rakouském Innsbrucku najdeme ve startovním poli spoustu závodníků, kterým se jinak příležitost poměřit své síly se světovou špičkou nedostává.

celý článek
photo
Klasické lyžování

Lundbyová obrala Němky o zlato

Ženy mají za sebou nejdůležitější závod sezony, který se po všech stránkách vydařil. V prosluněném Seefeldu se skákalo v ideálních podmínkách, které umožňovaly pokusy až na hranici rekordu můstku. Ty sice neabsolvovala Maren Lundby, díky lepšímu stylu ale velice těsně pokořila druhou Katharinu Althaus.

celý článek
ZOBRAZIT další články