Sportovní příběhy pro Vás od roku 1953.

photo
Klasické lyžování

Zlepšení bratrů ze Slovinska

Kromě pozvolného návratu Domena do formy o sobě dal vědět také prostřední z bratří Cene, který ovládl oba víkendové závody FIS Cupu na domácím můstku v Planici. V supermoderním areálu se představila také šestice Čechů, mezi nimiž jasně vyčnívali Vojtěch Štursa a Dušan Doležel.

celý článek
photo
Klasické lyžování

Rakušan Kraft znovu triumfuje

Klání, které skončilo velkým zklamáním pro domácí příznivce, totiž konečně ve svůj triumf proměnil stálý host na stupních vítězů, Rakušan Stefan Kraft. Roman Koudelka opět potvrdil svou příslušnost ke světové elitě, bodovat dokázal také Čestmír Kožíšek.

celý článek
photo
Klasické lyžování

Kobajaši poprvé prohrál

Na tuto chvíli se určitě těší polští příznivci, jelikož pro jejich reprezentanty je tamní středisko místem zaslíbeným. Naši severovýchodní sousedé na italské půdě slavili již mistrovské tituly Malysze či Stocha, vůbec poprvé zde navíc v roce 2013 dosáhli i na medaili týmovou. A došlo k dalšímu polskému debutu na nejvyšším stupínku, o který se po mnoho letních triumfem postaral svým prvním zimním prvenstvím postaral Dawid Kubacki.

celý článek
photo
Klasické lyžování

Kobajaši proti zbytku světa

Tentokrát změřili své síly skokani v rámci závodu Světového poháru, kde se museli popasovat se silným zadním větrem. Toto klání ovládl opět japonský suverén Rjoju Kobajaši, Roman Koudelka se umístil jako šestý!

celý článek
photo
Klasické lyžování

Kobajaši vyhrál Grand Slam

Japonec Rjoju Kobajaši totiž jako třetí muž v dějinách ovládl všechny čtyři závody a zařadil se tak vedle Svena Hannawalda a Kamila Stocha. Fantastickou zprávou je také celkové umístění Romana Koudelky, jenž si pátým místem vyrovnal své kariérní maximum.

celý článek
photo
Klasické lyžování

Koudelka v Innsbrucku devátý

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil devátý ve třetím závodu Turné čtyř můstků v Innsbrucku. Suverénně zvítězil lídr Světového poháru Japonec Rjoju Kobajaši, který předtím vyhrál i v Oberstdorfu a Garmisch-Partenkirchenu. Jen nepovedený poslední závod ho může připravit o triumf v 67. ročníku Turné čtyř můstků.

celý článek
photo
Klasické lyžování

Koudelka skončil v Ga-Pa čtvrtý

Stejně jako v Oberstdorfu zvítězil Japonec Rjoju Kobajaši před domácím Markusem Eisenbichlerem. Devětadvacetiletý Koudelka, jenž se v této sezoně po nevydařeném období vrací do formy z nejlepších let, atakoval své první stupně vítězů po téměř třech letech. Naposledy byl na pódiu Světového poháru v březnu 2016 při vítězství ve Wisle.

celý článek
photo
Klasické lyžování

Koudelka jedenáctý

Na můstku, který mimo jiné pamatuje třetí místo Jakuba Jandy z Mistrovství světa v roce 2005, byl k vidění úvodní závod letošního Turné. Dnešní závod vyhrál největší favorit Turné, kterým je bez pochyby Rjoju Kobajaši.

celý článek
photo
Klasické lyžování

Začalo Turné čtyř můstků

Vítr se často otáčel a znepříjemňoval tak některým skokanům jejich pokusy, některé naopak donesl velmi daleko. Se zrádnými podmínkami si nejlépe poradil Stefan Kraft. Do závodu prošli tři čeští reprezentanti.

celý článek
photo
Klasické lyžování

Před Turné čtyř můstků vyhrál Schiffner

Vzhledem k blížícímu se Turné čtyř můstků byla ale i zde k vidění velká jména včetně domácí legendy Simona Ammanna. Se záludným zadním větrem si nejlépe poradil rakouský „supertalent“ Markus Schiffner, pěkné desáté místo si odnesl český závodník Čestmír Kožíšek.

celý článek
ZOBRAZIT další články