NHL

Brankář Pavel Francouz vychytal první nulu v NHL

Brankář Pavel Francouz vychytal v NHL poprvé čisté konto, když na ledě Anaheimu zneškodnil 26 střel a dovedl Colorado k výhře 1:0. U jediné branky asistoval Martin Kaut, který si připsal v soutěži premiérový bod. David Pastrňák přispěl dvěma asistencemi k výhře Bostonu 4:3 v Calgary. Petr Mrázek inkasoval čtyři góly z 35 střel a s Carolinou podlehl New Yorku Rangers 2:5. Vítězství hostů podpořil jednou asistencí Filip Chytil.

Francouz oslavil stylově novou dvouletou smlouvu, kterou v den utkání podepsal. Český gólman si připsal první nulu ve 27. utkání v NHL, v úvodní třetině ho zachránila tyč a chytil v ní i únik.

Jediný gól padl v závěru druhé třetiny. Kaut, který v minulém zápase v soutěži debutoval, zachytil na útočné modré čáře nepřesnou rozehrávku a po jeho pasu se prosadil střelou bez přípravy J. T. Compher.