Šachy

David Navara získal na evropském šampionátu v bleskovém šachu bronz

Český velmistr David Navara uhrál v 22 partiích 16,5 bodu a předstihli ho pouze vítězný Rus Vladislav Artěmjev a stříbrný Ivan Čeparinov z Gruzie.

Čeští šachisté vybojovali na ME v bleskovém šachu bronz podruhé za sebou, loni v Katovicích skončil na třetím místě další český šachista Peter Michalík. David Navara byl před rokem pátý, v roce 2014 šampionát vyhrál.

Mistrovství Evropy v makedonské metropoli bude pokračovat turnajem v rapid šachu. V tom mají hráči na partii limit 25 minut, v bleskové variantě jen pět. I v rapid šachu byl následně  favoritem dvacetiletý Rus Vladislav Artěmjev, čtvrtý muž světového žebříčku.

Navara skončil na ME v rapid šachu šestý, Láznička sedmý

David Navara obsadil šesté místo na mistrovství Evropy v rapid šachu ve Skopji. Český velmistr nedokázal navázat na bronzovou medaili z šampionátu v bleskovém šachu.

David Navara získal z 13 víkendových partií deset bodů, další český reprezentant Viktor Láznička skončil sedmý.

Mistrem Evropy se stal Rus Valerij Popov, další medailové pozice obsadili jeho krajan Andrej Jesipenko a Turek Vahap Sanal. Všichni získali o půl bodu více než David Navara.

Loňský šampión v bleskové hře Vladislav Artěmjev z Ruska skončil v pomalejší variantě, v níž mají hráči na partii limit 25 minut překvapivě až dvanáctý.

 

                                                                                        Češký šachový svaz a Václav Prokůpek

 

REDAKCE