Basketbal

Jiří Veselý si poranil nos, přesto dovedl Fenerbahce k euroligové výhře

Český basketbalista Jan Veselý dovedl Fenerbahce Istanbul v 11. kole Evropské ligy k vítězství 81:69 na hřišti Panathinaikosu Atény. Šlo o desátý triumf tureckého celku a sedmý za sebou. Veselý zaznamenal 15 bodů, sedm doskoků a sedm asistencí a byl nejužitečnějším hráčem zápasu.

Fenerbahce i díky Jiřímu Veselému několikrát soupeři uteklo, ale pak se rozstřílel domácí Calanthes a držel zápas vyrovnaný až do poslední čtvrtiny. Pak ale Kaliničovy trojky i dobrá obrana Veselého přinesly rozhodující únik.

Veselý se v utkání blýskl parádním blokem, kdy zabránil jistému koši za stavu 40:37 pro Fenerbahce. Sedmi asistencemi si vyrovnal kariérní maximum v Eurolize. A to musel na chvíli hřiště opustit poté, co si o Calanthesovu hlavu poranil nos.

Fenerbahce na prvním místě tabulky drží náskok jedné výhry na obhájce titulu Real Madrid, který  udolal Efes Istanbul na jeho hřišti 84:82, když poslední čtvrtinu vyhrál o 16 bodů. Rozhodnutí přišlo 17 vteřin před koncem, kdy Llull vybojoval faul a dvěma šestkami zajistil Realu vedení. Domácí ještě mohli odpovědět, ale Mičič neproměnil trojku. Ayón nasbíral za Real 20 bodů a 11 doskoků.