Basketbal

Historický basketbalový debakl

Basketbalový výsledek 38:97 nebo-li rozdíl o šedesát bodů se zpravidla vídá v souboji ženských družstev a u mužů, když se s někým střetnou basktebalisté USA.

Jenže toto skóre si do svých statistik, bohužel z pohledu poraženého, mohou po včerejšku připsat i košíkáři Opavy. V rámci Ligy mistrů totiž takto vysoko prohráli na palubovce Tenerife. Navíc je to nový neslavný rekord této soutěže.
Je sice pravda, že Opava přiletěla do Španělska bez několika opor, přesto její celkové výsledky v této evropské soutěži (jen jedna výhra ze třinácti pokusů) ukazují, že ještě na ní tento severomoravský nemá.

 

Na druhou stranu jsou to pro opavské hráče cenné zkušenosti. Ale to si možná jako útěchu říkali už po minulém utkání s řeckým PAOKem Soluň, s kterým prohráli o 50 bodů.„Dát osmatřicet bodů je snad nejméně co jsem zažil, projevila se absence nějakého velkého rotujícího pivota. My jsme si do nájezdu téměř netroufli, a když jsme s jedenácti procentní úspěšnosti stříleli za tři body, tak jsme těžko mohli pomýšlet na lepší výsledek,"
podotkl v Tenerife asistent trenéra BK Opava Kryštof Vlček.Tenerife - Opava 97:38 (29:8, 54:19, 78:29)
Nejvíce bodů: Gillet 20, Saiz 16, Niang 13, White 11 - Zbránek 9, Šiřina 8, Štěpánek a Kouřil po 6. Fauly: 11:15. Trestné hody: 9/7 - 10/6. Trojky: 12:4. Doskoky: 65:20.

REDAKCE