Basketbal

Preview NBA All - Star

Nejlepší a nejperspektivnější basketbalisté planety budou tento víkend v největším městě amerického státu Severní Karolína, ve městě Charlotte. Důvod je jasný. V neděli 17. února se zde koná 68. ročník exhibičního zápasu All-Star Game.

NBA All-Star není jen o nedělním zápase. Basketbalové fanoušky čeká nabitý program – například páteční NBA Rising Stars Challenge, sobotní dovednostní soutěže a mnohem více.NBA Rising Stars Challenge je zápas vycházejících hvězd. Od roku 2015 se v něm utkává výběr USA proti výběru světa. V letošním ročníku je tým světa zastoupen hráči odlišných národností, čili 10 hráčů, 10 národností. Diváci se mohou těšit například na Bena Simmonse, který se v roce 2016 stal jedničkou draftu NBA.

Z první pozice si ho vybrala Philadelphia 76ers. Dalším tahákem bude Donovan Mitchell z Utahu Jazz nebo Luka Dončič z Dallasu Mavericks. Pokud si výkony nejenom těchto hráčů nechcete nechat ujít, tak sledujte tento zápas živě, s originálním komentářem, v noci z pátku na sobotu v 3:00 hod na Voyo Special 2.

 


Největším lákadlem sobotního programu All-Star 2019 je jednoznačně NBA All-Star Competition Skills, neboli dovednostní soutěže. Herní šikovnost a obratnost předvedou ve Spectrum Center například Nikola Jokič (Denver Nuggets), Nikola Vučevič (Orlando Magic), Luka Dončič (Dallas Mavericks) či Trae Young (Atlanta Hawks). Další ze soutěží bude střelba trojek na koš, ve které se představí například Stephen Curry za Golden State Warriors, Dirk Nowitzki za Dallas Mavericks a další. Ve smečovací soutěži se utkají například Miles Bridges z Charlotte Hornets, John Collins z týmu Atlanta Hawks, Hamidou Diallo za Oklahoma City Thunder a New York Knicks bude reprezentovat Dennis Smith Jr. Nejlepší triky, smeče a hody sledujte v noci ze soboty na neděli v 2:00 hod. 

 

 

Největšími osobnostmi zápasu budou LeBron James z Los Angeles Lakers a Giannis Antetokounmpo z Milwaukee Bucks. Tito dva hráči dostali od fanoušků nejvíce hlasů a tak se stali kapitány svých týmů. LeBron James si do svého týmu jako prvního vybral Kevina Duranta, zatímco Giannis Antetokounmpo v první volbě označil Stephena Curryho.

Výběry hráčů dodatečně doplnil ještě komisař NBA Adam Silver. Do All-Star týmů jmenoval Dirka Nowitzkého a Dwayna Wadea. Tím jim chtěl vyjádřit uznání za mimořádné výkony při jejich působení v rámci NBA All-Star. Letošní NBA All Star víkend přinese více zajímavých příběhů, tak si je nenechte ujít.
 

                                                                  Václav Prokůpek

 

REDAKCE