Basketbal

Francouzský týden: Nymburk hostí Dijon, Opava se pokusí opět zaskočit Nanterre

Basketbalisté Nymburku v osmém kole Ligy mistrů hostí v úterý ve svém sportovním centru Dijon, vicemistři z Opavy jedou zítra ve středu 12. prosince do Nanterre, proti kterému vybojovali dosud jedinou výhru ve skupině.

Nymburku zatím sezona v Lize mistrů nevychází podle představ a ze sedmi zápasů vyhrál jen dva. Pokud chce ještě pomýšlet na postup, musí nyní porazit poslední Dijon. Francouzský celek dosud získal jedinou výhru, a to právě proti Nymburku v prvním kole doma 74:63.

Dijon byl pátý v minulé sezoně francouzské ligy a stejné místo mu patří v aktuálním ročníku. Nejlepším střelcem je pivot Gavin Ware. Rozehrávku řídí Francouz Axel Julien, mezi opory patří i nigerijský křídelní hráč Obi Emegano, David Holston, Jérémy Leloup či 209 centimetrů vysoký pivot Abdoulaye Loum.

„Konečně zase hrajeme opravdu doma v Nymburce, kde jsme silnější. Potřebujeme vyhrát, postupové boje nevzdáváme,“ řekl Vojtěch Hruban, který od reprezentační přestávky bojoval s poraněným kotníkem, ale o víkendu už pomohl porazit Pardubice. „Čekali jsme, že budeme mít o nějakou výhru víc. Teď nás čeká Dijon, který musíme porazit,“ sdělil pivot Martin Peterka.

Opava má v Lize Mistrů za sebou sérii šesti porážek, kterou se pokusí utnout proti Nanterre. Druhý tým francouzské ligy ale už Slezany jistě nepodcení jako v prvním kole, kdy nečekaně v Opavě prohrál 67:74. Od té doby třikrát vyhrál a je na pátém místě ve skupině.

Opavanům by mohl zvednout sebevědomí vyrovnaný zápas s Nymburkem, který v lize jen těsně prohráli. Navíc se trenérovi Petru Czudkovi uzdravují hráči v čele s Václavem Bujnochem a bude tak mít k dispozici širší rotaci.

„Věřím, že když budeme v kompletní sestavě, tak ještě dokážeme nějakého soupeře překvapit. Moment překvapení jsme využili už právě proti Nanterre. Uvidíme, jak na tom budou teď, ale od té doby se zvedli,“ řekl opavský rozehrávač Jakub Šiřina.

Nanterre těží zejména ze hry svých křídel Islanďana Haukura Palssona a Američana Jeremyho Senglina, které střídá francouzský reprezentant Lahaou Konaté. Na rozehrávce je Litevec Adas Juskevičius a pod košem silný Američan Julian Gamble.

Zápas v Nymburce začíná dnes v úterý od 18:30, v Nanterre se hraje ve středu od 20:30.

 

                                                                                      Václav Prokůpek

REDAKCE