Basketbal

STADIÓN na téma: Rodiče a bohaté děti ve sportu

Jedenáctiletý kluk Adam Belnap má všechno, co by si jenom mohl přát. Jeho rodiče jsou totiž velmi bohatí a svému synkovi dopřávají to, co chce. Jenomže on si přede jediné, a to být profesionálním hráčem v NBA tedy Národní basketbalové lize. Zdá se, že by mu nic nemělo stát v cestě, neboť rodiče mu nechali na zahradě postavit hřiště proporcí shodných...

Jedenáctiletý kluk Adam Belnap má všechno, co by si jenom mohl přát. Jeho rodiče jsou totiž velmi bohatí a svému synkovi dopřávají to, co chce. Jenomže on si přede jediné, a to být profesionálním hráčem v NBA tedy Národní basketbalové lize. Zdá se, že by mu nic nemělo stát v cestě, neboť rodiče mu nechali na zahradě postavit hřiště proporcí shodných s těmi v NBA a to nechali doplnit nejen vybavením opět odpovídajícím tomu, co je v NBA, ale také kvalitními reflektory pro noční hru.

 

Zázemí tedy tento chlapec má opravdu vynikající. Co mu však brání ve vyplnění jeho největšího snu, to je on sám. Basketbal mu totiž vůbec nejde.

 

Když ani intenzivní trénink nepomůže

 

Když Adam nastupuje do hry za svůj tým, protihráčům padá brada. S botami za 150 dolarů, žvýkačkou v ústech a profesionálním basketbalovým oblečením vypadá jako nejsilnější hráč týmu. Ovšem jakmile mu přijde do ruky míč, ukáže se smutná realita. I spoluhráč hrající v džínách, protože na lepší sportovní oblečení nemá peníze, přihrává a hraje lépe, než tento zbohatlický synek. Ne, že by se Adam nesnažil zlepšit. Rodiče mu zaplatili za 8 000 dolarů týdenní intenzivní trénink 

 

Chrise Paulse a navíc mu zajistili přístup ke všemu, co během svého tréninku používají opravdové basketbalové legendy. Ani to ale nepomohlo. Po návratu domů hrál Adam hru jeden na jednoho a nejenom, že hra pro něho skončila 0 na 6 ve volných hodech, ale také si při ní fyzicky ublížil.

 

Ve výcviku pokračoval dál, když mu rodiče zaplatili každotýdenní trénování s profesionálním hráčem. Malý Adam ale ani přesto není schopen aplikovat jednoduché základní techniky práce s míčem a když na něho míč letí, uhýbá se mu a bojí se ho.

 

Peníze ve sportu nejsou všechno

Jak vyplývá z tohoto příběhu, peníze rozhodně nejsou všechno. Ačkoliv Adama jeho rodiče podporovali a připravili mu doslova bezstarostný start, dosažení svého snu se asi jen tak nedočká. Největší překážkou je totiž on sám.

 

REDAKCE