Cyklokros

Zdeněk Štybar se po Vánocích vrátí na čas k cyklokrosu, pojede i Světový pohár

Český cyklista v barvách belgické WorldTour stáje Quick – Step Floors Zdeněk Štybar se na sklonku roku dočasně vrátí k cyklokrosu, ve kterém se stal třikrát mistrem světa v kategorii elite (nejelitnější kategorie profesionálů).

Dvaatřicetiletý cyklista pocházející ze západočeského Stříbra absolvuje v Belgii, kde sídlí jeho profi – stáj, čtyři starty včetně Světového poháru 26. prosince v Heusden-Zolderu. Ve dvoudenních intervalech se pak objeví v Loenhoutu, Diegemu a v novoročním klání v Baalu.

„Moc se těším na návrat k této krásné disciplíně, kterou tak miluji. Budou to těžké a prestižní závody, snad budu mít formu a bude to zábava, uvedl Zdeněk Štybar na portálu své silničářské stáje Quick-Step Floors.

„Je to také velká příležitost potkat se s českými kolegy a pomoci mladým jezdcům,“ dodal Zdeněk Štybar. Závody pro něj budou součástí přípravy na silničářskou sezonu, kterou s týmovými kolegy zahájí lednovým soustředěním ve španělském Calpe.

Štybar se v posledních letech zaměřuje už jen na silniční závody. Cyklokrosovým mistrem světa se stal v letech 2010, 2011 a 2014, předtím byl dvakrát šampiónem i v kategorii do 23 let. Na silnici se začal specializovat po MS v roce 2012, kdy už měl rok smlouvu se stájí Quick - Step, a na španělské Vuletě tehdy oslavil premiérový start v Grand Tours.

Cyklokrosu se Zdeněk Štybar dál věnoval spíše jen v rámci přípravy, přesto ještě vybojoval v terénu titul v Hoogerheide. Dosud má na kontě i dva starty na Tour de France a letos debutoval jako úspěšný domestik na Giru d'Italia.

 

                                                                                                                                   VP

 

REDAKCE