Cyklokros

Cyklokrosové MS: Nizozemec utekl Belgičanům

Nizozemec Mathieu van der Poel nenašel v letošní cyklokrosové sezoně přemožitele ani na světovém šampionátu. V dánském Bogense vedl od úvodního kola a zvítězil s luxusním náskokem před Woutem Van Aertem z Belgie. Z trojice Čechů si vedl nejlépe Michael Boroš, který obsadil čtrnáctou příčku.

Loni bronzový Van der Poel ukončil po zlatém hattricku kralování zmíněného Van Aerta, jenž si v závěru vyjel stříbro před krajanem Toonem Aertsem. Všech osm Belgičanů se vešlo do jedenáctého místa.

 

Skvěle jedoucí Nizozemec zvítězil s náskokem 16 vteřin a slavil opět po čtyřech letech. Boroš se jen na chvilku dostal do elitní desítky, která byla jeho cílem, a to zhruba ve třetině závodu. Na vítěze nakonec ztratil téměř dvě a půl minuty.

 

Na 38. pozici dojel do cíle Tomáš Paprstka, o šest příček za ním Jan Nesvadba.

 

 

Mistrovství světa v cyklokrosu v Bogense (Dánsko):

 

Muži elite (31,35 km): 1. M. Van der Poel (Niz.) 1:09:20, 2. Van Aert -16, 3. Toon Aerts -25, 4. M. Vanthourenhout -50, 5. L. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:10, 7. Hermans (Belg.) -1:24, 8. Meisen (Něm.) -1:29, 9. Adams -1:31, 10. Vermeersch (oba Belg.) -1:33, ...14. Boroš -2:25, 38. Paprstka -2 kola, 44. Nesvadba (všichni ČR) -5 kol.

 

Czeczinkarové se nedařilo, světovou šampiónkou do 23 let je Van der Heijdenová

 

V ženské kategorii do 23 let získala zlatou medaili Van der Poelova krajanka Inge van der Heijdenová, Jana Czeczinkarová očekávání nenaplnila a skončila patnáctá.

 

Jednadvacetiletá Czeczinkarová, která byla jednou z největších medailových nadějí českého výběru, měla dobrý start a objevila se v čele. Pak se ale začala propadat, jezdila až ve druhé desítce a zdálo se, že šance na zisk cenného kovu je ztracena.

 

 

                                                                        Václav Prokůpek

 

 

REDAKCE