Florbal

Florbalové Mistrovství světa v Praze zlomilo divácké rekordy

Celkově turnaj během devíti hracích dnů navštívilo 181.518 fanoušků, kteří výrazně překonali maximum z MS v roce 2014 v Göteborgu (104.445). Padl i rekord na jeden zápas, který při finálovém duelu mezi Švédskem a Finskem vyšplhal na 16.276 fanoušků.

Návštěva v O2 areně překonala letitý rekord z roku 1996, kdy na finále premiérového MS ve Stockholmu mezi Švédskem a Finskem zavítalo 15.106 diváků, už při semifinále mezi českou reprezentací a Švýcarskem. Na něj přišlo do hlediště 16.112 diváků.

„Divácky jsme samozřejmě strašně spokojeni. Měli jsme nějaké projekce toho, kam až by se šampionát mohl dostat. Nakonec ta návštěva byla ještě větší. Co se nám povedlo vzbudit i po celém světě, nás svojí silou strašně překvapilo,“ sdělil prezident Českého florbalu Filip Šuman.

„Je to samozřejmě určitá náplast i na ten sportovní výsledek, ale ve sportu se vždycky počítají ty finální výkony,“ doplnil Filip Šuman, kterého mrzelo, že český tým skončil na turnaji bez medaile čtvrtý.

Na turnaji byl překonán i rekord v návštěvnosti úvodního dne MS. Na šesti utkáních na startu šampionátu byla celková návštěva 31.073 diváků, padlo tak dosavadní maximum z minulého šampionátu v roce 2016 v Rize (13.280).

Rekordem prvního dne v historii je z letošního roku i 12.326 diváků na duelu České republiky s Německem.