Fotbal

Poslední Žižkov doma vyhrál

Nová posila z Českých Budějovic se ve Viktorii uvedla rázně, Mashike Sukisa dovedl Žižkov k důležité výhře proti nováčkovi z Prostějova. Trefil se dvakrát a domácí zvítězili 4:1. Viktoria zůstává poslední, ale bodově se už dotáhla na Táborsko.

Žižkov v zimní přípravě výrazně obměnil kádr s jasným cílem – zachránit se. A vstup do jara Pražanům vyšel na jedničku. Už ve druhé minutě utkání proti Prostějovu trefil břevno Mashike, ale mrzet jej to příliš nemuselo, protože o minutu později se prosadil jeho spoluhráč Jonas Auer. Nepřesnou střelu Auera tečoval do vlastní brány prostějovský obránce.

Domácí pokračovali ve své aktivitě a v jedenácté minutě se kopal pokutový kop, který proměnil Elvis Mashike Sukisa. Domácí prožili snový start, ale přibrzdil je inkasovaný gól, který vstřelil hlavou Jan Vošahlík, jedna z prostějovských posil.

Zápas byl zajímavý i nadále a domácí se dočkali zvýšení na 3:1, když se střelou k pravé tyči podruhé prosadil Elvis Mashike Sukisa. Deset minut poté mohl snížit Vošahlík, jenže jeho tvrdou ránu skvěle zneškodnil Soukup.

Tečku za prvním poločasem mohl udělat domácí Kubala, ale míč se mu zamotal mezi nohama a ve své šanci vůbec nezakončil.

Ve druhém poločase se pokračovalo ve stejném tempu jako v prvním a po patnácti minutách hry se domácí dočkali čtvrté trefy. Jakub Urbanec se opřel do míče z přímého kopu a jeho střela se odrazila od tyče do brány Le Gianga.

Hosté už se na zdramatizování zápasu nezmohli a na hřišti Žižkova padli 1:4. Naopak Viktoria zažila úspěšný vstup do jarní části, který kalí pouze zranění Batioji.