Fotbal zahraniční

Z Anglie do Skotska

Zkušený anglický útočník bude nově hájit barvy Rangers, glasgowský celek si ho vypůjčil na osmnáctiměsíční hostování ve skotské Premier League. Šestatřicetiletého fotbalistu si přivedl manažer Steven Gerrard, který hráče velmi dobře zná z dob společného účinkování v anglické reprezentaci.

Defoe se do mateřského klubu může vrátit už v červenci, Bournemouth si totiž zajistil opci na předčasné ukončení hostování."Těší mě, že ho mohu přivítat v Rangers. Jedná se o mimořádně talentovaného útočníka a ohromně zkušeného fotbalistu, který dával góly za všechny kluby, v nichž působil. Bude to skvělý přírůstek do šatny, těšíme se na jeho zapracování do týmu během soustředění na Tenerife, kde se příští týden budeme připravovat," řekl Gerrard pro webové stránky Glasgow Rangers.Defoe v minulosti hrával za West Ham, Tottenham, Sunderland nebo Portsmouth a zaměstnancem Bournemouthu se stal před rokem a půl. V probíhající sezoně v týmu jen paběrkoval a v Premier League naskočil jenom ke čtyřem zápasům, ve všech případech se na trávník dostal až na poslední minuty jako střídající hráč.

 


Defoe by se měl postarat o to, aby střílení gólů v Rangers neměl na svědomí takřka výhradně pouze Alfredo Morelos. Kolumbijský útočník má vynikající formu a s devatenácti soutěžními trefami je jednoznačně nejlepším střelcem aspiranta na skotský titul.

 

 

                                                      Václav Prokůpek

 

REDAKCE